Home » Aktualności » BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA WEEKEND OTWARCIA EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY

BIBLIOTEKA SZKOLNA POLECA WEEKEND OTWARCIA EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY

Wrocław w 2016 r. jest Europejską Stolicą Kultury. W ramach otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury, w weekend – w dniach 15 do 17 stycznia odbędzie się szereg imprez. Szczegółowy program wydarzeń dostępny jest na stronie www.wroclaw.pl lub www.esk2016.pl/weekendotwarcia/

Finałem weekendu będzie marsz „Przebudzenie”- ceremonia wyreżyserowana przez Chrisa Baldwina, która rozpocznie się w niedzielę 17 stycznia w czterech dzielnicach Wrocławia. Z zajezdni tramwajowej „Dąbie”, zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, zajezdni „Popowice” i z Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Lądowych przy ul. Czajkowskiego wyruszą do Rynku pochody mieszkańców i artystów. Będą je prowadzić cztery Duchy Wrocławia: Duch Wielu Wyznań, Duch Innowacji, Duch Odbudowy i Duch Powodzi. Opowiedzą one historię miasta. Kilkumetrowe instalacje duchów zaprojektował francuski artysta Philippe Geoffroy. Wielki finał nastąpi na wrocławskim Rynku. Tam rozegra się spektakularne widowisko, w które będzie zaangażowanych 1300 artystów, 200 chórzystów, 50 żołnierzy, 300 rowerzystów.

Warto w wydarzeniach tych uczestniczyć, bo to okazja niepowtarzalna. Zachęcamy!

A.Pelc i R. Rychter

bib

Skip to content