Home » Aktualności » Kolejna wizyta w Humanitarium

Kolejna wizyta w Humanitarium

Dnia 15 grudnia 2015 odbyła się wycieczka do Humanitarium – Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu, w której udział wzięli uczniowie klasy IV TE oraz kilkunastu uczniów klas I technikum – szczególnie zainteresowanych chemią. Na miejscu zostali podzieleni na dwie grupy. Uczniowie  I  grupy  ubrali fartuchy laboratoryjne, okulary i rękawice, bo za moment wykonywali indywidualnie doświadczenia chemiczne w celu identyfikacji anionów. W tym czasie uczniowie grupy II również udali się na warsztaty, jednak ich zadaniem było wykonanie kostek kąpielowych, które mogli zabrać ze sobą. Potem nastąpiła zamiana grup. Po wykonanych  doświadczeniach pozostał niedosyt. Dlatego młodzież poprosiła o  kolejne wyjście na warsztaty chemiczne. Wycieczka była inspirująca! Naprawdę warto odwiedzać Humanitarium.

Skip to content