Home » Aktualności » Podsumowanie akcji Góra Grosza 2015

Podsumowanie akcji Góra Grosza 2015

Ogólnopolską akcję „Góra Grosza” zorganizowano już po raz szesnasty. Przez kolejne lata zebrano ponad 29 milionów złotych. Celem akcji jest zgromadzenie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym – na tworzenie i dofinansowanie rodzinnych domów dziecka czy pogotowia rodzinnego.

Nasza Szkoła już po raz czwarty przystąpiła do „Góry Grosza”, która została przyjęta przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Liczenie zebranych „grosików” trwało kilka dni i okazało się, że zebraliśmy 55 kg – w sumie 24 965 monet!!!

A oto tegoroczne „żniwo”:

  • 1gr – 15 490 szt.
  • 2gr – 5 832 szt.
  • 5gr – 3 595 szt.
  • 10gr – 31 szt.
  • 20gr – 15 szt.
  • 50gr –4 szt.

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim Pracownikom i Uczniom Zespołu Szkół nr 18, którzy włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Tekst – R. Grzybowska

dowody_wplaty

Skip to content