Home » Aktualności » 12. DRUŻYNA w Polsce!

12. DRUŻYNA w Polsce!

2 kwietnia 2016 roku drużyna uczniów klasy 4TME o nazwie „Siemanes Team”,  w składzie Jacek Eciak, Łukasz Konarski oraz Paweł Szczypiński zajęła XII miejsce w Klasyfikacji Generalnej „V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych” w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. Jak na finał przystało rywalizacja była bardzo…. zacięta, tym razem nie udało się zająć podium, jednak wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w finale. Opiekunem merytorycznym była pani profesor Renata Grzybowska.

Przypomnijmy, że do eliminacji regionalnych zgłosiło się ponad 300 drużyn z gimnazjum i szkół średnich. Do ścisłej czołówki przeszło 50 drużyn.

Strategicznym sponsorem była firma PGE Energia Odnawialna S.A., patronem honorowym -Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego, a patronom medialnym GLOB Energia, Energetyka Wodna, Czysta Energia oraz zielonalekcja.pl.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Piaseczna oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 5.00 rano, a wróciliśmy przed 23.00!!! Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy!

Tekst – R. Grzybowska, fot. – R. Grzybowska i uczestnicy Finału

Skip to content