Home » Aktualności » IX edycja „Elektryzującej Pasji”

IX edycja „Elektryzującej Pasji”

15 kwietnia 2016 r., w zabytkowych wnętrzach Ratusza Miejskiego we Wrocławiu, ogłoszeno zwycięzców IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Elektryzująca Pasja”. Organizatorem  i pomysłodawcą konkursu, który nieprzerwanie odbywa się od 2007 roku, jest wrocławska Firma Elektrotim S.A. Na uroczystości nie zabrakło uczestników konkursu, dyrekcji szkół i koordynatorów. Swoją obecnością imprezę uświetnili  przedstawiciele: Politechniki Wrocławskiej, Wrocławskiego Oddziału Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Centrum Kształcenia Praktycznego, Polskiego Stowarzyszenia Elektroinstalacyjnego, Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia. Swoje elektryzujące projekty uczniowie przygotowywali w dwóch kategoriach: związaną z szeroko rozumianą techniką oraz drugą – pozwalająca zaprezentować dowolne hobby. Najlepsi otrzymali wartościowe nagrody i dyplomy. Mieli również możliwość zaprezentować swoje prace konkursowe w Galerii Pasjonatów w Ratuszu. Laureatami IX edycji zostali uczniowie z Kędzierzyna – Koźle i Garwolina. Naszą szkołę godnie reprezentowali:  Tomasz Suchowiejko i Damian Becmer z klasy 3 TME. Tomek zaprezentował konstrukcję drona, a Damian przedstawił kartografię w biegu na orientację. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za zaangażowanie i aktywny udział w konkursie. W przygotowaniu projektów konkursowych  wspierała uczniów p. prof. Aldona Tomczak – szkolny koordynator konkursu. Organizatorzy wydarzenia serdecznie podziękowali zarówno koordynatorom, jak i nauczycielom, podkreślając ich ważną rolę na każdym etapie konkursu. Podziękowania otrzymali też uczniowie za zaangażowanie i czas poświęcony na realizację konkursowego projektu.

Tekst – A. Tomczak,  fot. – M. Jama

Skip to content