Home » Aktualności » Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi ROZSTRZYGNIĘTY!

25 kwietnia 2016 roku w sali 208 odbył się Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowany przez Samorząd Uczniowski ZS18 dla wszystkich klas rywalizujących w IV edycji Ligi Klas. Do konkursu przystąpiły drużyny trzyosobowe z dziesięciu klas ZS 18 oraz ośmiu klas G 37, które dzielnie walczyły zarówno o cenne punkty dla klasy, jak i o nagrody dla drużyny.

Konkurs poprowadzili: Jakub Kolis z kl. 3 TO oraz Igor Dżoń z kl. 4TME, a pytania konkursowe zostały przygotowane przez p. prof. Dianę Grycner, p. prof. Elżbietę Selwę oraz p. prof. Renatę Grzybowską. Rywalizacja odbyła się w dwóch częściach manualnej i teoretycznej.

W pierwszej części uczniowie ZS 18 musieli wykonać plakat zatytułowany „Ziemia liczy na ciebie”.

 Oto wyniki rywalizacji klas szkoły ponadgimnazjalnej:

– I miejsce – kl. II TME i  kl. II TO (5 pkt.)
– II miejsce – kl. II TE, kl. III Em i kl. III TE (4 pkt.)
– III miejsce – kl. I eo i kl. I TE (3 pkt.)
– IV miejsce – kl. I TME, kl. III TO i kl. I TO (2 pkt.)

Część teoretyczna składała się z pięciu rund:

RUNDA PIERWSZA (łatwiejsza), składała się z 20 pytań zamkniętych. W RUNDZIE DRUGIEJ (troszkę trudniejszej) uczniowie odpowiadali na 18 pytań zamkniętych,

RUNDA TRZECIA (mająca średni poziom trudności) składa się z sześciu zagadek, a w RUNDZIE CZWARTEJ każda drużyna wybierała po jednym z puli 20 pytań. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi przyznawane były 4 punkty. RUNDA PIĄTA (trudniejsza) polegała na rozpoznaniu 12 odgłosów ptaków.

Wszystkie drużyny otrzymały karty konkursowe, na których wpisywały poprawne odpowiedzi w odpowiedniej komórce . Do każdej rundy konkursowej zostały przygotowane osobne karty odpowiedzi.  Najwięcej emocji przyniosła runda piąta!

Wszystkie drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt. A oto wyniki:

– I miejsce – kl. II TE
– II miejsce – kl. I eo
– III miejsce – kl. I TE

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a przyznane punkty zostaną wliczone do międzyklasowej rywalizacji w ramach IV edycji Ligi Klas. Gratulujemy!

Tekst – R. Grzybowska, fot. – R. Gaweł

Skip to content