Home » Aktualności » TARGI PRACY W NASZEJ SZKOLE!

TARGI PRACY W NASZEJ SZKOLE!

27 kwietnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole dla  tegorocznych absolwentów i uczniów klas III technikum, podobnie jak w roku ubiegłym, Targi Pracy .

Ze względu na  wiele Firm uczestniczących w targach, spotkanie składało się z dwóch części. W auli przedstawiciele Pracodawców prezentowali  zakres produkcji swoich firm , kierunki i perspektywy ich rozwoju oraz zapotrzebowanie na określone kwalifikacje i umiejętności przyszłych pracowników. Prezentacje trwały 2 godziny. Następnie w sali 111, przy stoiskach poszczególnych  Firm, uczniowie prowadzili już indywidualne rozmowy z Pracodawcami. Byliśmy pod  dużym wrażeniem wyposażenia stoisk. Pracodawcy  przygotowali wiele różnych materiałów informacyjnych, gadżety reklamowe, ale i pokazy oraz konkursy dla młodzieży.

Rozmowy indywidualne uczniów z pracodawcami trwały kolejne 2 godziny – tak duże było zainteresowanie.

W targach zaprezentowały się Firmy: 3M, ELEKTROTIM, DONAKO, INTECHNOLOGIA, IBSDESIGN, PNEUMATSYSTEM, SCHUMACHER, VOLZ HYDRAULIK, ZAE oraz  EDUABROAD, WWSIST  i MANPOWER. Ponieważ spotkanie to cieszyło się dużym powodzeniem, zapewne odbędzie się także w przyszłym roku szkolnym.

Tekst – D. Matuszewska , fot. – M. Jama

Skip to content