Home » Aktualności » Wycieczka klasy I TME na Ślężę

Wycieczka klasy I TME na Ślężę

Dnia 31.05.2016 uczniowie klasy I TME wraz z wychowawczynią p. prof. Joanną Maciejak oraz opiekunem p. prof. Ryszardem Gawłem wzięli udział w pieszej wycieczce na Ślężę – najwyższy szczyt Masywu Ślęży i Przedgórza Sudeckiego wznoszący się na wysokość 718 m n.p.m. Z samego rana uczniowie wyruszyli z Sobótki i najpierw żółtym, a potem czerwonym szlakiem ruszyli na szczyt, po drodze napotykając tzw. rzeźby kultowe znajdujące się wzdłuż szlaku, np. rzeźba Mnich, oraz rzeźba Niedźwiedź na szczycie góry. Pogoda na szczęście dopisała i bez żadnych niespodzianek pogodowych wycieczka dotarła na szczyt, skąd uczniowie mogli podziwiać wspaniałe widoki, posilić się w Domu Turysty PTTK oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia przy starożytnej rzeźbie kultowej ślężańskiego niedźwiedzia oraz przy drewnianym krzyżu, który jest darem leśników dolnośląskich i został postawiony z okazji jubileuszu 1000-lecia Biskupstwa Wrocławskiego. Krzyż stoi na granitowej podstawie na której widnieje pamiątkowa tablica. Uczniowie zwiedzili również niedawno odnowiony kościół filialny Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny odbudowany po pożarze w latach 1851-52, razem z Wieżą widokową z XX wieku znajdujący się na szczycie Ślęży.

Tekst – J. Maciejak, fot. – J. Maciejak, R. Gaweł

Skip to content