Home » Aktualności » Gra planszowa autorstwa naszych uczniów podbija Europę!

Gra planszowa autorstwa naszych uczniów podbija Europę!

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego Pan Dyrektor otrzymał od uczniów grę planszową “Miasto stu mostów”, która po wielu miesiącach prac wstępnych i projektowych ujrzała światło dzienne, Przypomnijmy, że jej autorzy to czterej uczniowie naszej szkoły: Tomasz Kowalik, Tomasz Kordiak, Krzysztof Łęt i Piotr Wajsowicz. Przez cały ubiegły rok szkolny grupa ta pod kierunkiem nauczyciela informatyki, pana prof. Tomasza Jarosza opracowywała mechanikę i zasady własnej gry planszowej, której akcja umiejscowiona została we Wrocławiu. Roboczy tytuł gry „Miasto między mostami”, został nieco zmodyfikowany przez firmę wydawniczą i aktualnie będzie ona znana pod nazwą „Miasto Stu Mostów”. Gra odwołuje się do wrocławskich legend, została przetłumaczona również na język angielski. Jej produkcję sfinansowało Miasto Wrocław. Gra będzie rozdawana w celach promocyjnych gościom podczas uroczystości i imprez odbywających się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016.  Gratulujemy całej drużynie wspaniałego sukcesu!

Tekst – T. Jarosz, fot. – T. Jarosz. R. Gaweł

Skip to content