Home » Aktualności » Konkurs NBP dla młodzieży: napisz pracę, wygraj nagrody!

Konkurs NBP dla młodzieży: napisz pracę, wygraj nagrody!

 Chodzisz do gimnazjum lub szkoły średniej i interesujesz się finansami? Napisz pracę na temat oszczędzania albo odpowiedzialnego zadłużania się i wygraj cenne nagrody. Czekamy na Twoje pomysły do 16 października 2016 roku.

 To już piętnasta edycja „Konkursu na pracę pisemną” organizowanego przez Narodowy Bank Polski, który po raz kolejny odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Do udziału zapraszamy uczniów gimnazjów oraz szkół średnich (oprócz placówek kształcących dorosłych). Uczestnicy przygotowują pracę pisemną, w której odpowiadają na jedno z pytań konkursowych – młodszych uczestników prosimy o wypowiedź na temat „Czy tylko skarbonka? Jak oszczędzać pieniądze, których nie widać”, a starszych: „Mądre i odpowiedzialne zadłużanie się – jak unikać pułapek kredytowych?”.

 – Celem konkursu jest przekonanie młodzieży, że wiedza o finansach i ekonomii nie jest skomplikowana i nudna, ale niezbędna w życiu. Dlatego zaproponowaliśmy tematy bardzo bliskie codziennemu życiu – zarówno umiejętność oszczędzania jak i racjonalnego zaciągania długów jest niezbędna we współczesnym świecie   – mówi Sylwia Matusiak,  dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP.

 Co dla zwycięzców?

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody – laureat pierwszego miejsca w wysokości 3700 zł, drugiego 3200 zł, a trzeciego 2700 zł. Przyznane zostaną również trzy wyróżnienia specjalne, uhonorowani będą także opiekunowie merytoryczni nagrodzonych uczniów. Ogłoszenie wyników nastąpi 9 grudnia br.

 Wymagania konkursowe

Praca powinna zostać przygotowana w języku polskim. Może zawierać elementy graficzne (np. zdjęcia lub wykresy), a jej objętość nie może być mniejsza niż pięć stron formatu A4 (maksymalnie – 10). Na końcu pracy pamiętaj o dodaniu bibliografii – to wszystkie pozycje książkowe, artykuły czy strony internetowe, które były Ci pomocne w przygotowaniu się do konkursu.  Więcej szczegółów technicznych na stronie konkursu.

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/konkursy/2016/praca_pisemna/praca_pisemna.html

 Do kiedy można się zgłosić?

Termin zgłoszeń, wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego, upływa 16 października.

https://pracapisemna.nbp.pl/

Czekamy na Twoją pracę!

praca_pisemna_big

Skip to content