Home » Aktualności » Doniosłe wydarzenie czyli porozumienie o współpracy z Grupą TAURON

Doniosłe wydarzenie czyli porozumienie o współpracy z Grupą TAURON

23 września 2016 r. w naszej Szkole miało miejsce doniosłe wydarzenie. Otóż od tego dnia zaczęła się nasza współpraca z Grupą TAURON. A to za sprawą podpisania przez Gminę Wrocław, ZS 18 i Centrum Kształcenia Praktycznego oraz TAURON Polska Energia S.A. i TAURON Dystrybucja S.A. listu intencyjnego i zawartego na czas nieokreślony porozumienia o współpracy w zakresie kształcenia w zawodach związanych z energetyką.

Uroczystość poprowadzili Norbert Basiński i Patryk Karga z kl. III TME. Na widowni znajdowali się nauczyciele przedmiotów elektrycznych oraz uczniowie klas pierwszych i drugich (o kierunkach elektrycznych) wraz w wychowawcami. Wkrótce przybyli dostojni Goście, a wśród nich Strony porozumienia: w imieniu Prezydenta Wrocławia – Dyrektor Departamentu Edukacji we Wrocławiu  – p. Jarosław Delewski, Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego – p. Anna Chołodecka, Prezes TAURON Polska Energia S.A – p. Remigiusz Nowakowski oraz Prezes TAURON Dystrybucja S.A. – p. Robert Zasina. Swoją obecnością zaszczycili nas też Radni Wrocławia oraz Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej.  Gospodarzem był Pan Dyrektor Piotr Lusar. Wydarzenie rejestrowali dziennikarze z TVP3.

Uroczystość rozpoczął Patryk Karga, recytując fragmenty dzieł Szekspira, z uwagi na rok poświęcony temu wybitnemu twórcy. Po chwili Norbert Basiński odpowiedział mu cytatami z “Trylogii” Sienkiewicza, przypominając, że i do tego pisarza należy rok 2016. Gdy konferansjerzy doszli wreszcie do porozumienia i ustalili, że warto powitać Gości, nagle zgasło światło i przestały działać mikrofony. Po chwili okazało się, że to tylko trik , a z pomocą przyszedł, w takt muzyki z filmu o Agencie 007, Damian Madej. Przedstawił się: “Dystrybucja. TAURON Dystrybucja. Wstrząśnięty, niezmieszany.”

Agent specjalny przedstawił usługi – także specjalne. Otóż po włączeniu włącznika fryzura konferansjera, który tego dokonał, nabrała objętości i… zmieniła kolor. Pierwsza propozycja – ekologiczna, druga propozycja – narodowa! Agent specjalny zostawił konferansjerów nieco zmieszanych, a nawet wstrząśniętych! Kiedy opuścił scenę, zapowiedzieli prezentację multimedialną pt. “Dobry wieczór we Wrocławiu”, która pokazywała, jak nasze miasto za pomocą światła uczyniło się dziełem sztuki. Sami zaś poszli za kulisy się “ogarnąć”

Po prezentacji multimedialnej nastąpiła część oficjalna uroczystości. Poczet Sztandarowy wprowadził na salę Sztandar Szkoły. Pan Dyrektor powitał Gości, a następnie przemówił do zebranych:

Szanowni Państwo!

Absolutny geniusz biznesu – Henry Ford – taką oto miał teorię: “Jeżeli istnieje jakiś jeden sekret sukcesu, to jest to umiejętność przyjmowania cudzego punktu widzenia i patrzenia z tej perspektywy z równą łatwością, jak z własnej.” Trudna to sztuka. Trudna, ale konieczna we współpracy. Wie o tym Pan Prezydent, wie pani Dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego, wiem ja i wiedzą doświadczeni biznesmeni w osobach panów prezesów grupy TAURON Polska Energia i TAURON Dystrybucja. Wiemy, a mimo to podejmujemy się tego zadania, bo cel jest szczytny. Na tej współpracy bowiem skorzystać mają uczniowie. Czyż istnieje ważniejsze zadanie od kształcenia młodych ludzi i kształtowania ich postaw? Nie. Bo to oni w przyszłości znajdą się na naszych miejscach, i tak, jak my teraz, będą podejmować ważne decyzje, odpowiadając za los innych ludzi. Dzisiaj zatem trzeba im pomóc poznać ten świat, by w przyszłości chcieli i potrafili go ulepszać, unowocześniać, nie zapominając o szacunku do przeszłości.

Szanowni Państwo!

Absolutny geniusz– Albert Einstein – taką oto miał teorię: “Tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia.” Dziękuję

Po wystąpieniu Gospodarza uroczystości Goście obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli poznać ofertę edukacyjną i specyfikę naszej Szkoły. Następnie prezentację o CKP przedstawiła Pani Dyrektor Anna Chołodecka. Po obu prezentacjach konferansjerzy poprosili na scenę Dyrektora Departamentu Edukacji we Wrocławiu, Panią Dyrektor CKP, Dyrektora ZS 18 i Prezesa TAURON Polska Energia S.A., którzy podpisali list intencyjny.

Następnie na scenę poproszono Prezesa Grupy TAURON Dystrybucja S. A. i wówczas podpisano porozumienie o współpracy. Po podpisaniu obu dokumentów do zebranych przemówił Dyrektor Departamentu Edukacji we Wrocławiu.  Następnie do uczniów naszej Szkoły skierował swoje słowa Prezes Grupy TAURON Polska Energia S. A.

Uroczystość powoli dobiegała końca. Poczet Sztandarowy wyprowadził Sztandar Szkoły i przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Do wspaniałego przebiegu uroczystości przyczynili się: Konrad Krygiel, Wojciech Dereń, Paweł Wicherski, Piotr Zdunek, Patryk Karga, Norbert Basiński, Damian Madej i Szymon Patryn – uczniowie kl. III TME, na których p. prof. Edyta Sidor, która napisała scenariusz do uroczystości i ją wyreżyserowała, zawsze może liczyć!

Tekst – E. Sidor, fot. – R. Gaweł

Skip to content