Home » Aktualności » Erasmus w naszej Szkole

Erasmus w naszej Szkole

Od 29 października do 10 listopada 2016 roku w naszej Szkole,  w ramach programu Erasmus +, realizowano polsko – niemiecki projekt w zakresie wymiany praktyk zawodowych pomiędzy Zespołem Szkół nr 18 a Technische Berufliche Schule 1 z Bochum.

Współpracę między szkołami rozpoczęło podpisanie umowy w listopadzie 2015 roku we Wrocławiu. W lutym bieżącego roku gościliśmy u nas niemieckich nauczycieli zawodu, którzy wspólnie z naszymi nauczycielami przedmiotów zawodowych i języka niemieckiego opracowali szczegóły projektu zatytułowanego „ Inteligentny dom” oraz wymiany kulturalnej przewidywanej na rok szkolny 2016/2017. W projekcie brało udział 4 uczniów ze szkoły niemieckiej i 5 naszych uczniów z klasy III TME, czyli przyszłych mechatroników (Norbert Basiński, Szymon Opałka, Szymon Patryn, Artur Pietrzyk i Damian Żerdziński).

29 października 2016 w Zespole Szkół nr 18 utworzono losowo polsko-niemieckie teamy. Uczniowie komunikowali się w języku angielskim, wspomagając się niemieckim i polskim. Zespoły porozumiały się błyskawicznie, co można zobaczyć na zdjęciach. Aparaty fotograficzne i kamery towarzyszyły uczestnikom projektu przez cały czas jego realizacji – dokumentując pracę, zwiedzanie Wrocławia i okolic, wizytę na Niemieckim Cmentarzu Wojennym w Nadolicach Wielkich, wykład i ćwiczenia w Laboratorium Wydziału Elektrycznego na Politechnice Wrocławskiej, a także szkolenie prowadzone przez przedstawiciela firmy Prokom” Automatyka Przemysłowa” i wizytę uczniów Firmie Elektrotim S.A.

Program zakończył się 10 listopada prezentacją wykonanych modułów do projektu „Inteligentny dom”  .

Tekst – L. Dolecka, fot. – L. Dolecka, A. Karczmarek i M. Jama

Skip to content