Home » Aktualności » Rozstrzygnięcie „Konkursu wiedzy o AIDS i HIV”

Rozstrzygnięcie „Konkursu wiedzy o AIDS i HIV”

5 grudnia 2016 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w ramach V edycji Ligi Klas „Konkurs wiedzy o AIDS i HIV” z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS. Pytania konkursowe przygotowała p. prof. Diana Grycner – nauczycielka biologii i chemii, a nad przebiegiem konkursu czuwali opiekun SU – p. Renata Grzybowska wraz z członkami SU. Konkurs poprowadzili Jakub Kolis z kl. 4TO oraz Jakub Socha – uczeń kl. 1TEO).

Do rywalizacji zaproszone zostały wszystkie klasy biorące udział w Lidze Klas. Miały możliwość zdobycia punktów dla klasy, a na zwycięskie drużyny czekały atrakcyjne nagrody! W rezultacie do konkursu zgłosiły się trzyosobowe drużyny czternastu zespołów klasowych!!!

Uczniowie zmierzyli się w czterech rundach: pierwsza, druga i trzecia składały się z zadań zamkniętych, natomiast czwartą stanowiło jedenaście pytań otwartych. Jak zwykle najwięcej trudności sprawiła uczestnikom ta ostatnia, jednak każdy uczeń dzielnie walczył o zdobycie punktów!

Oto przyznane punkty:

  • I miejsce – kl. 3 TME (38 punktów)
  • II miejsce – kl. 1 ee (35 punktów)
  • III miejsce – kl. 3 TO (29 punktów)
  • wyróżnienie – kl.  1 TME (28 punktów)

Oto przyznane punkty do V edycji Ligi Klas:

  • kl. 3 TME – 10 punktów
  • kl. 1 ee – 8 punktów
  • kl. 3 TO – 6 punktów
  • kl. 1 TME – 4 punkty
  • pozostałe klasy – po 2 punkty.

Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom i dziękuje wszystkim za udział w konkursie.

Tekst – R. Grzybowska,  fot. – R. Grzybowska, D. Grycner i D. Łata

Skip to content