Home » Aktualności » Klasa 1TEO w Hydropolis

Klasa 1TEO w Hydropolis

Dnia 14.12.2016 wraz z moją klasą 1TEO oraz p. prof. Dianą Grycner i p. prof. Joanną Nowak udałem się do Hydropolis we Wrocławiu. Pierwszym przystankiem na naszej drodze był film o tym, jak na Ziemi pojawiła się woda. Kolejnym punktem wycieczki była interaktywna plansza z przedstawieniem Ziemi i zaznaczonych na niej miejsc największych w historii katastrof statków– m.in. Titanica. Następnie oglądaliśmy modele ryb i stworzeń morskich mieszkających w najgłębszych partiach wód na naszej planecie oraz wysłuchaliśmy kilku ciekawostek na ich temat. Mieliśmy też okazję zobaczyć model Amazonki wraz z lasem tropikalnym zrobionym ze specjalnej odmiany mchu. Potem przeszliśmy do następnej interaktywnej tablicy, z której dowiedzieliśmy się, w jak wielu produktach znajduje się woda oraz jak wiele znajduje się jej w konkretnych artykułach spożywczych i w ciele człowieka oraz jego poszczególnych narządach. Ekspozycja, która najbardziej przypadła mi do gustu, to modele statków. Były tam najróżniejsze rodzaje – od tych największych, przez specjalistyczne, aż po te z epoki Krzysztofa Kolumba (był model Santa Marii czyli statku flagowego Kolumba) i jeszcze starsze. Ekspozycja była tym ciekawsza, że o każdym z tych statków mogliśmy od naszego przewodnika usłyszeć interesujące informacje. Po tej wystawie obejrzeliśmy jeszcze dwie. Pierwsza była na temat wkładu wody w rozwój technologiczny, drugą okazała się mapa multimedialna, na której zaznaczono całą infrastrukturę związaną ze ściekami we Wrocławiu oraz plansza z opisanym przebiegiem wody w naszym mieście. Ostatnia ekspozycja związana była z chmurami i opadami. Po niej rozstaliśmy się z naszym przewodnikiem, który naprawdę ciekawie opowiadał.

Wycieczkę do Hydropolis uważam za bardzo udaną i chętnie udam się tam ponownie.

Tekst – J. Socha, fot. – uczestnicy wycieczki

Skip to content