Home » Aktualności » Interesująca wycieczka uczniów kl. III TME do Zakładu Schumacher Packaging Sp. z o.o. w Krępicach

Interesująca wycieczka uczniów kl. III TME do Zakładu Schumacher Packaging Sp. z o.o. w Krępicach

23 marca 2017 r. uczniowie klasy III TME wraz z wychowawczynią – p. prof. Edytą Sidor oraz p. prof. Ryszardem Otockim pojechali na wycieczkę zawodoznawczą do Zakładu Schumacher Packaging Sp. z o.o. w Krępicach, przy ul. Wrocławskiej 66. Najpierw zapoznali się z ogólnymi informacjami o Firmie. Dowiedzieli się, że jest to Firma niemiecka należąca do Björna Schumachera.  To jeden z  największych europejskich producentów opakowań z tektury litej i falistej. Główna siedziba Schumacher Packaging znajduje się w Ebersdorfie koło Coburga, w Bawarii. W Ebersdorfie, Wrocławiu i Bydgoszczy projektuje i produkuje indywidualne systemy opakowaniowe oraz displaye z tektury falistej, stosując technologię preprint i postprint – od brązowych pudeł aż po opakowania sprzedażowe, z wykorzystaniem siedmiobarwnego druku fleksograficznego. Przedstawiciele Firmy zapewniali uczestników wycieczki, że ten producent jest w stanie sprostać każdemu wymaganiu klientów. Szybko można w to uwierzyć. Wystarczy spojrzeć na tysiące wykrojników, a ich liczba nieustannie rośnie – jak zapewniał z-ca kierownika produkcji, który w bardzo ciekawy sposób oprowadzał wycieczkę. Sam zaś właściciel pisze: “Nasi klienci cenią nas za jednolite standardy techniczne, jakościowe oraz w zakresie obsługi we wszystkich naszych lokalizacjach, a także za bardzo dużą elastyczność działania dzięki naszej płaskiej strukturze organizacyjnej. W związku z tym jesteśmy w stanie optymalnie sprostać ich oczekiwaniom dotyczącym opakowań”  – Björn Schumacher.

Po wprowadzeniu zaproszono uczniów i ich opiekunów na zwiedzanie zakładu pracy. Tam dowiedzieli się, jak produkuje się tekturę różnej grubości – także falistą, a z niej przeróżne opakowania – od tych przeznaczonych na czekoladki, do kartonów, w których kupuje się telewizory. Firma dumna jest z tego, że wszystkie surowce są naturalne – kleje, farby…  A maszyny w większości uruchamia się powietrzem. Właściciel dba też o to, by praca w jego zakładach była bezpieczna. Stanowiska są więc bardzo dobrze zabezpieczone, a nad pracownikami wiszą barwne banery z sugestywnymi hasłami przypominającymi o tym, że najpewniejszym gwarantem uniknięcia wypadku jest ostrożność.  Uczniowie odwiedzili także biuro projektowe oraz centrum badania jakości produktów.

Podczas trzygodzinnego zwiedzania zakładu można było zauważyć, że atmosfera – zarówno na produkcji, jak i w biurach jest niemalże rodzinna. Pracownicy mają bardzo dobre warunki pracy i wciąż mogą zgłaszać własne pomysły dot. np. jej usprawnienia, za co są nagradzani. Mogą też szybko awansować.

Uczniowie kl. III TME byli zadowoleni z wycieczki. Zapewne część z nich odbędzie w Zakładzie Schumacher Packaging praktyki zawodowe. Firma zaprosiła ich także do pracy w czasie wakacji.

Tekst – E. Sidor, fot. – E. Sidor, P. Karga

Skip to content