Home » Aktualności » POŻEGNALIŚMY MATURZYSTÓW!

POŻEGNALIŚMY MATURZYSTÓW!

W piątek (28 kwietnia 2017 r.) pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów: uczniów kl. IV TE (wych. – p. prof. Irena Sikorska), uczniów kl. IV TME (wych. – p. prof. Bozena Wolszczak-Misztal) i uczniów kl. IV TO (wych. – p. prof. Monika Semaniuk).  Naturalnie odbyło się to uroczyście. Nad  całością czuwała p. prof. Beata Jamrosz, która napisała scenariusz. Ten z kolei realizowali uczniowie kl. III TE: uroczystość poprowadzili – Szymon Płonka i Jakub Mościcki; za dźwięk i obraz na ekranie odpowiedzialni byli – Marcin Wyborski i Jakub Kumor. Wśród Gości znaleźli się Rodzice naszych maturzystów.

Po rozpoczęciu uroczystości konferansjerzy zapowiedzieli obecność Sztandaru Szkoły oraz  – po jego wprowadzeniu – odśpiewanie hymnu narodowego. Następnie głos zabrał p. dyr. Piotr Lusar. Swoim wystąpieniem zaskoczył wszystkich, bo zamiast wygłoszenia przemówienia, przypomniał absolwentom słowa „Desideraty”. Po wystąpieniu Pana Dyrektora nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród najlepszym uczniom. W klasie IV TE najwyższe wyniki osiągnął Kacper Lesiewicz. Pan Dyrektor wręczył mu nagrodę, a następnie poproszono na środek rodziców Kacpra, by pogratulować im osiągnięć syna.  Nagrody za wyniki w nauce oraz za godną naśladowania frekwencję otrzymali też : Patrycja Cichalewska, Kornel Żyża i Sebastian Włoszczyński.

W klasie IV TME najwyższą średnią ocen z czterech lat uzyskał Damian Becmer. Rodzice Damiana  otrzymali od Pana Dyrektora „List gratulacyjny” . Z klasy tej nagrodzono również: : Przemysława Frączka, Tomasza Suchowiejko oraz Patryka Chowańskiego.

W klasie IV TO najwyższą średnią ocen z czterech lat uzyskał Artur Glenc. Pan Dyrektor wręczył mu nagrodę, a następnie pogratulował tacie ucznia wysokich wyników Artura. Nagrodę otrzymał też  Przemysław Bartyzel.

Po nagrodzeniu najlepszych z najlepszych, w imieniu absolwentów, głos zabrał Jakub Kolis. Dziękował wszystkim pracownikom Szkoły za trud włożony w czteroletnią pracę. Następnie głos zabrała p. Bożena Kaźmierczak – przewodnicząca Rady Rodziców, a prywatnie mama absolwenta, która także podziękowała za 4 lata pracy wszystkim pracownikom naszej Szkoły. I przyszedł czas na wręczenie kwiatów.

W dalszej cześci uroczystości podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie w życie Szkoły otrzymali rodzice: p.  Bożena Kaźmierczak, p . Grażyna Wajsowicz, p. Magdalena Graczyk, p. Damian Duś, p. Anna Żak i p. Waldemar Żak, p. Magdalena Fikus, p. Małgorzata Wawrzyniaczyk, p. Ewa Włoszczyńska

oraz p. Wojciech Ojrzyński.

Po pierwszej części uroczystości nastąpiło wyprowadzenie Sztandaru Szkoły. W drugiej części wręczono kolejne nagrody. Artur Glenc został nagrodzony za liczne sukcesy w szkolnych etapach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Jakub Kolis – za  wielokrotne godne reprezentowanie Szkoły w rozgrywkach sportowych oraz za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Wrocławia w Piłce Ręcznej, Damian Becmer – za godne reprezentowanie Szkoły w Finale Ligi Lekkoatletycznej, a Mateusz Beśka i Kornel Żyża – za godne reprezentowanie Szkoły w rozgrywkach w piłce nożnej.

I przyszedł czas na trzecią część pożegnania maturzystów – rozdanie Melmechów. Nad przygotowaniem tej części czuwała p. prof. Bożena Wolszczak-Misztal. A Melmechy wręczali: Jan Tryba i Kamil Kuriata. Zgranym duetem okazali się: Jakub Kolis i Daniel Kuciej; najgorliwszym czytelnikiem okazał się Artur Glenc; Miss Elektryków została Patrycja Cichalewska; za najlepszy cytat uznano słowa Marcina Kapery; kl. IV TE otrzymała miano najbardziej elektryzującej; kl. IV TME – najbardziej spokojnej; kl. IV TO okazała się najbardziej zgranym zespołem.

Po rozdaniu Melmechów głos zabrali członkowie Samorządu Szkolnego, którzy wraz ze swoim opiekunem – p. prof. Renatą Grzybowską podziękowali za czteroletnią pracę Jakubowi Kolisowi, Patrycji Cichalewskiej i Jakubowi Sitarskiemu. Przygotowali też prezentację zdjęć dzisiejszych absolwentów, przypominających im 4 lata nauki w naszej Szkole.

Kiedy uroczystość zbliżała się do końca, wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania, podziękował p. dyr. Piotr Lusar i jeszcze raz złożył absolwentom życzenia powodzenia na maturze i egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

I przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia – także z charakterystycznymi okryciami głowy, przygotowanymi przez Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. prof. R. Grzybowskiej.

Tekst – E. Sidor, fot. – E. Sidor, R. Gaweł

Skip to content