Home » Aktualności » Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi ROZSTRZYGNIĘTY!

24 kwietnia 2017 roku w sali 208 po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Do konkursu przystąpiły drużyny trzyosobowe z dziesięciu klas technikum i ZSZ oraz ośmiu klas G 37, które walczyły o punkty dla klasy przyznawane w ramach Ligi Klas, jak i o nagrody dla drużyny.

Konkurs poprowadzili: Jakub Kolis z kl. 4 TO oraz Jakub Socha z kl. 1 TEO. Pytania konkursowe przygotowały: p. prof. Diana Grycner, p. prof. Renata Grzybowską, p. prof. Elżbieta Selwa oraz  p. prof. Anna Rakoczy.

W pierwszej części konkursu uczniowie wykonywali plakat na temat: Jak mądrze i racjonalnie zagospodarowywać odpady?

W drugej części konkursu uczniowie gimnazjum prezentowali strój ekologiczny, który  wykonali z surowców wtórnych: z papieru, plastiku i opakowań.  Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością  podczas projektowania strojów. Następnie odbyła się sesja zdjęciowa.

W trzeciej części uczniowie odpowiadali na pytania i zagadki o środowisku i organizmach żyjących w różnych ekosystemach. Najwięcej emocji wzbudziła runda, w której z głośników popłynęły śpiewy ptasie. Zadaniem uczniów było rozpoznanie ptaków  po odgłosach, jakie one wydają.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce – klasa 1 TME – 10 punktów w ramach Ligi Klas

II miejsce – klasa 3 TE – 8 punktów w ramach Ligi Klas

IIII miejsce – klasa 2 TO – 6 punktów w ramach Ligi Klas

Wyróżnienie – klasa 2 eo – 4 punkty w ramach Ligi Klas

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie! Zdobyte punkty zostaną wliczone do międzyklasowej rywalizacji w ramach V edycji Ligi Klas. Gratulujemy zwycięzcom!

Tekst – D. Gryncer,  fot. – R. Grzybowska,  M. Kall

Skip to content