Home » Aktualności » Wizyta uczniów kl. III TME w Firmie Jungheinrich

Wizyta uczniów kl. III TME w Firmie Jungheinrich

4 kwietnia 2017 r. uczniowie kl. III TME wraz z p. prof. Ryszardem Otockim i p. prof. Mirosławem Marcińczakiem zwiedzili Firmę Jungheinrich, specjalizującej się w produkcji wózków widłowych. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się pracy, na różnych stanowiskach. Część z nich odbędzie tam praktykę.

A oto, czym zajmuje się Jungheinrich:

Produkty:

–      wózki widłowe

–      używane wózki widłowe

–      wynajem wózków widłowych

–      systemy automatyczne

–      regały magazynowe

–      oprogramowanie

–      wyposażenie magazynu

Usługi:

–      serwis wózków widłowych

–      szkolenia operatorów

–      analiza i optymalizacja

–      usługi finansowe

Jungheinrich to fabryka z tradycjami i obecna prawie na całym świecie. Zostaje założona 7 sierpnia 1953 w Hamburgu. Trzy lata później Austria zostaje pierwszyzn krajem, w którym Jungheinrich otwiera swoje zagraniczne przedstawicielstwo. Następne, na przestrzeni 60 lat powstają stopniowo: we Włoszech i Szwecji, w Szwajcarii,  we Francji,  w Holandii, Danii,  Norwegii, Hiszpanii,  Belgii, na Słowacji, w Słowenii, Portugalii, Irlandii a także otwarcie biura handlowego w Rosji oraz przedstawicielstw w Chinach i w Finlandii.

W Polsce oddziały Jungheinrich mieszczą się w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdyni. Istnieje też filia w Rzeszowie

Uczniowie kl. III TME wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni. Oprowadzający byli bardzo otwarci na różne pytanie i chętnie tłumaczyli i prezentowali pracy i usług wykonywanych przez Firmę

Tekst – E. Sidor, fot. – R. Otocki

Skip to content