Home » Aktualności » Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

17 października w naszej Szkole uczniowie klas pierwszych złożyli na Sztandar ZS 18 ślubowanie.
Uroczystość poprowadzili: Sandra Ziębicka i Marcel Janczak z kl. III TOD. Wydarzenie odbyło się w dwóch częściach. O godz. 9:00 ślubowali uczniowie klas: I TEA, I TEB, I TMA i I TMB, natomiast o godz. 10:00 – młodzież z klas: I TO, I TOK, I e i I om.

Do pierwszoklasistów przemówił p. dyr. Piotr Lusar.

„Drodzy pierwszoklasiści!

Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wiele słów skierowałem właśnie do Was. Podkreśliłem między innymi, że nasza szkoła to właściwie mała politechnika. Jakże wiele jest tu zajęć, w których nie uczestniczą wasi koledzy z liceum. A ile jeszcze czeka tu na Was nowych wyzwań – a właściwie naukowych przygód.  Zapewne czas pozwolił, byście sami zaczęli się o tym przekonywać. Mówię więc do młodych ludzi , którzy dzisiaj są już świadomi swoich wyborów. Przynajmniej mam taką nadzieję. Nurtuje mnie jednak pytanie, czy rozumiecie istotę tej szkoły? Czy zastanawialiście się,  jakim zaszczytem jest zostanie jej absolwentem? Przecież już dzisiaj potrafilibyście zawstydzić swoich kolegów z liceum Waszą wiedzą techniczną i zawodową. Po niespełna dwóch miesiącach. A ile nauki jeszcze przed Wami… Nie zaprzepaśćcie tej szansy. Wierzę, że przemawiam do przyszłych inżynierów, dyrektorów przedsiębiorstw, prezesów znaczących firm, utytułowanych ekspertów, nieocenionych fachowców, a może i wynalazców, odkrywców… Zapamiętajcie te słowa i codziennie dokonujcie słusznych wyborów. Uczcie się systematycznie, a wówczas odkryjecie, jak interesujący jest świat, który Was otacza. Jeśli tylko zechcecie, my Wam w tym pomożemy. Ale to Wy musicie chcieć.

Kochani!

To Wasza szkoła. Bądźcie dumni, że się w niej uczycie. Rozsławiajcie swoją postawą jej dobre imię i nie ustawajcie w staraniach, by zapracować na wspaniałą przyszłość – WASZĄ przyszłość.

Dziękuję.”

Po przemówieniu p. dyr. Piotra Lusara Wiktoria Ziółkowska i Maksymilian Kopański z kl. III TOD przedstawili pierwszoklasistom historię i specyfikę ZS 18. Opowiadali o architekcie budynku naszej Szkoły, genezie nazwy ulicy Młodych Techników oraz szkolnych symbolach. Opowiedzieli o szkolnych pracowniach przedmiotów zawodowych i przedstawili uczniów, którzy odnieśli sukcesy. Przypomnieli też o Lidze Klas, która przyczynia się do urozmaicenia uczniom szkolnego życia.

Po prezentacji Szkoły nastąpiło uroczyste ślubowanie. Przedstawiciele obecnych klas ślubowali na środku przy Sztandarze. Po ślubowaniu p. dyr. Piotr Lusar wręczył przedstawicielom klas zbiorczy Akt Ślubowania, który później został podpisany już w salach lekcyjnych przez wszystkich ślubujących. Każdy z nich otrzymał też Akt Ślubowania indywidualnie.

Na zakończenie uroczystości każda klasa stanęła do pamiątkowych zdjęć. Pojawiła się też do towarzystwa szkolna Maskotka.

Pan dyr. Piotr Lusar podziękował p. prof. Edycie Sidor i jej uczniom z kl. III TOD za przygotowanie uroczystości, a p. prof. Ryszardowi Gawłowi – za fotografowanie.  A uroczystość przygotowali: Sandra Ziębicka i Marcel Janczak – konferansjerzy, Wiktoria Ziółkowska i Maksymilian Kopański – komentatorzy prezentacji o Szkole, Sebastian Uniejewski – odpowiedzialny technicznie za  prezentację multimedialną, Wiktor Wardecki – odpowiedzialny za dźwięk,  Michał Olejniczak – ożywiając Maskotkę i Szczepan Siwak – asystent Maskotki i odpowiedzialny za światło.

Mojemu niezawodnemu zespołowi serdecznie dziękuję za profesjonalizm.

Edyta Sidor

Tekst – E. Sidor, fot. – R. Gaweł

Skip to content