Home » Aktualności » Zapraszamy do udziału w “VI Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych”

Zapraszamy do udziału w “VI Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych”

W imieniu Organizatorów pragnę zaprosić Państwa (nauczycieli i młodzież) do udziału w “VI Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych”.
W Turnieju mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych pojedynczo lub w dwu- trzyosobowych zespołach. Zadaniem uczniów jest zbudowanie modelu turbiny wiatrowej, która na stanowisku pomiarowym będzie poddana testom w trzech konkurencjach:
– największa moc,
– obroty przy obciążonym wale maszyny,
– moment obrotowy przy zatrzymanym wale.

 

Maszynę można wykonać z dowolnych materiałów według rysunku technicznego i regulaminu zamieszczonych na stronie internetowej www.turniejmaszyn.pl. W wykonaniu prostej turbiny na pewno pomogą filmy instruktażowe dostępne pod linkiem:

 

Finał Turnieju odbędzie się w sobotę 9 grudnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Prawo udziału w finale będzie można zdobyć w Eliminacjach Regionalnych w Sidzinie (17 XI), Wrocławiu (18 XI), Końskich (25 XI), Włocławku (28 XI) i Kędzierzynie-Koźlu (2 XII).. Szczegóły dotyczące miejsc rozgrywania eliminacji można znaleźć na stronie w zakładce terminarz:

 

Najlepsze trzy drużyny klasyfikacji generalnej podczas eliminacji regionalnych otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. W finale trzy najlepsze drużyny klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody pieniężne w wysokości:
– I miejsce 1000 PLN
– II miejsce 600 PLN
– III miejsce 300 PLN
Przewidziano także nagrody w wysokości 250 PLN dla nauczycieli będących opiekunami drużyn, które zajmą pierwsze miejsca. Obowiązują oddzielne klasyfikacje dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W załącznikach przesyłamy listy do Nauczyciela i Dyrektora oraz broszurę informacyjną “VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych”.
Poszukujemy również Partnerów chętnych zorganizować u siebie eliminacje regionalne do “VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych” wiosną 2018 r. oraz “VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych” jesienią 2018 r.  Wszystkich chętnych do organizacji eliminacji regionalnych prosimy o kontakt.
Plakat VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych
Skip to content