Home » Aktualności » DBAM O ŻYCIE – komiks/prezentacja komputerowa

DBAM O ŻYCIE – komiks/prezentacja komputerowa

Uczniowie klasy 2TME wzięli udział w międzyszkolnym konkursie dotyczącym profilaktyki chorób przenoszonych drogą płciową w ramach kampanii edukacyjnej organizowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Konkurs zorganizowany został przez Liceum Ogólnokształcące nr XII im. B. Chrobrego oraz Społeczne Integracyjne Liceum Ogólnokształcące AMIGO.

Drużyna w składzie Dominik Janus, Kamil Dąbrowski oraz Kamil Łasiński –  przygotowała prezentację komputerową  na temat zapobiegania przenoszeniu się HIV z matki na dziecko – TESTUJESZ – RATUJESZ.

Natomiast druga drużyna w składzie Norbert Kubicz, Mikołaj Sikora oraz Marek Szulak wybrała komiks – a tytuł komiksu: BEZ PANIKI, BEZ RYZYKA.

Obie drużyny zakwalifikowały się do finały, podczas którego członkowie poszczególnych drużyn musieli w przeciągu 5 minut przedstawić swoją pracę. Niestety żadna z drużyn nie zajęła miejsca na podium, jednak było to pierwsze wystąpienie uczniów. Mamy nadzieję, że nie zniechęci to uczniów do udziały w kolejnych tego typu konkursach.

http://lo12.wroc.pl/2017/11/16/konkursy-hivaids-wyniki/

Tekst, fot. – R.Grzybowska

Skip to content