Home » Aktualności » Wzruszające spotkanie z emerytowanymi Pracownikami naszej szkoły

Wzruszające spotkanie z emerytowanymi Pracownikami naszej szkoły

28 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się wzruszające spotkanie z emerytowanymi Pracownikami naszej szkoły, których w imieniu p. dyr. Piotra Lusara przywitała p. dyr. Danuta Matuszewska. Spotkanie poprowadzili Norbert Basiński i Patryk Karga z kl. IV TME. Na Gości czekała niespodzianka. Otóż uczniowie klas III TOD i IV TME, pod kierunkiem p. prof. Edyty Sidor, przygotowali specjalnie na to spotkanie spektakl. Obok uczniów wystąpiły w spektaklu p. prof. Monika Semaniuk i p. prof. Edyta Sidor. Gościnnie w jednej ze scen zagrał p. Marek Mazur, który w przeszłości był dyrektorem naczelnym naszej szkoły.

Spektakl w jednej ze scen uchylił rąbka tajemnicy. Otóż widzowie dowiedzieli się, dlaczego w ZS 18 uczy się tak niewiele dziewcząt. Okazało się, że odpowiedź znajduje się w biblijnej historii stworzenia człowieka. J Z kolejnych scen można było dowiedzieć się, jak nie należy zdawać egzaminów poprawkowych, w jaki sposób bezboleśnie poinformować rodziców o porażce w szkole oraz czym dla mężczyzn jest taniec. Uczniowie kl. IV TME pochwalili się w piosence, że są przystojni, a młodzież z kl. III TOD zadedykowała piosenkę Panu Dyrektorowi Markowi Mazurowi.  Część artystyczna spotkania zakończyła się wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Upływa szybko życie”, przy której nie można się nie wzruszyć, oraz pamiątkowymi zdjęciami.

 Tekst – E. Sidor, fot. – R. Gaweł

Skip to content