Home » Aktualności » Kolejna akcja krwiodawstwa w ZS 18!

Kolejna akcja krwiodawstwa w ZS 18!

W dniu 21 lutego, jak zwykle jesienią, uczniowie naszej szkoły licznie przystąpili do akcji krwiodawstwa. 36 osób wyraziło gotowość oddania krwi, jednak po wstępnych badaniach i wywiadzie faktycznie zakwalifikowano 31 – w tym trzech nauczyciel naszej szkoły – p. prof. Jolantę Żurawską, p. prof. Marzannę Żołyńską i p. prof. Stanisława Żurawskiego.

Akcja trwała od godz. 8.30 do wczesnych godzin popołudniowych. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki oraz zestawy dawcy czyli czekoladę, inne słodycze i soczki.

Nad bezpiecznym przebiegiem oddawania krwi czuwał fachowy personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dziękujemy serdecznie wszystkim ochotnikom za ten cenny dar i zapraszamy na kolejne akcje.

Tekst i fot. – M. Plan

Skip to content