Home » Aktualności » Finał interdyscyplinarnego projektu pt.”Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy”

Finał interdyscyplinarnego projektu pt.”Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy”

10.04.2018 odbył się finał interdyscyplinarnego projektu pt.”Wiemy, co jemy – zdrowiej żyjemy” realizowanego od X 2017r w klasie 1TEB na zajęciach z geografii, chemii, matematyki, fizyki i lekcjach wychowawczych. Autorami i koordynatorami projektu były p. prof. Bożena Wolszczak-Misztal i p. prof. Elżbieta Selwa. W realizacji projektu (opracowaniu scenariuszy lekcji i ich przeprowadzeniu) wzięły udział także nauczycielki chemii i fizyki: p. prof. Iwona Duchnicz i p. prof.  Renata Grzybowska.

W pierwszej części finału uczniowie kl. 1TEB przedstawiali efekty swojej kilkumiesięcznej pracy – prezentacje na temat składników pokarmowych i ich wartości odżywczych, zasad prawidłowego odżywiania się oraz wpływu diet na zdrowie.

W drugiej części uroczystości zaproszony gość – pani dietetyk Elżbieta Sworobowicz z Akademii Żywienia odpowiadała na pytania młodzieży oraz opowiadała o dietach, które sprzyjają procesowi uczenia się. Tematem wystąpienia były też diety sportowców i ich  niekorzystny wpływ na zdrowie.

W trzeciej, ostatniej części finału, chętni uczniowie  wzięli udział w  przygotowaniu  i degustacji zdrowych napojów: izotoników, napojów energetycznych, a także sałatek: jabłkowo-jaglanej i warzywno-pęczakowej. Wszystko okazało się pyszne, proste i tanie , a co najważniejsze – zdrowe!

Tekst – E. Selwa, fot. – E. Wójcik

Skip to content