Home » Aktualności » Pożegnaliśmy maturzystów!

Pożegnaliśmy maturzystów!

W piątek (27 kwietnia 2018 r.) pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów: uczniów kl. IV TE (wych. – p. prof. Beata Jamrosz), uczniów kl. IV TME (wych. – p. prof. Edyta Sidor) i uczniów kl. IV TO (wych. – p. prof. Ryszard Gaweł) i uczniów kl. IV EU4 (wych. – p. prof. Alina Dziurkowska). Naturalnie odbyło się to uroczyście. Nad całością czuwały p. prof. Joanna Maciejak i p. prof. Anna Karczmarek, które napisały scenariusz. Uroczystość poprowadzili uczniowie kl. III TE – Sebastian Kuczyński i Wojciech Elżbieciak.

Sztandar Szkoły, ostatni już raz, wprowadzili uczniowie kl. IV TME: Igor Romaniewicz, Norbert Basiński i Paweł Wicherski. Po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego głos zabrał p. dyr. Piotr Lusar, który życzył abiturientom, żeby rozważnie pokierowali swoim życiem. Po wystąpieniu p. dyr. P. Lusara absolwenci przekazali uroczyście  Sztandar Szkoły swoim młodszym kolegom z kl. I TMA. Przysięgę złożyli: Michał Kurek, Mateusz Wieczorek i Filip Małolepszy.

W kolejnej części uroczystości zostały rozdane nagrody za naukę i frekwencję. Nagrodzonym towarzyszyli rodzice, którym p. dyr. E. Wachowska-Karaśkiewicz i p. dyr. Danuta Matuszewska wręczały Listy Gratulacyjne. Wręczono też Puchar za stuprocentową frekwencję uczniowi kl. IV TO – Sebastianowi Strzeleckiemu, który przez 4 lata (czyli cały okres kształcenia) nie opuścił ani jednej godziny lekcyjnej.

Niektórzy absolwenci otrzymali  też podziękowania za szczególne angażowanie się w życie Szkoły oraz w prace Samorządu Uczniowskiego. Nagrodzeni zostali też sportowcy.

Po części oficjalnej nastąpiło wyprowadzenie Sztandaru Szkoły… a pojawiła się Maskotka i wówczas przystąpiono do tradycyjnego już wręczania MELMECHÓW, które, jak zwykle, wzbudziły wielkie zainteresowanie i wywołały gromkie brawa. Po zakończonej uroczystości przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Bądźcie szczęśliwi, Panowie!

Tekst – E. Sidor, fot. – R. Gaweł

Skip to content