Home » Aktualności » Uczniowie ZS 18 na wykładzie pt. „Elektromobilność we Wrocławiu”

Uczniowie ZS 18 na wykładzie pt. „Elektromobilność we Wrocławiu”

25.04.2018, w ramach działalności Klubu Dyskusyjnego Oddziału Wrocławskiego SEP,  odbył się interesujący wykład dotyczący elektromobilności. Uczestniczyło w nim kształcących się w zawodzie elektryk ośmiu uczniów z klas pierwszych i drugich wraz z opiekunem – p. Michałem Jasińskim. Wykład wzbudził niemałe zainteresowanie, ponieważ wizja Wrocławia jako miasta, w którym rozwija się infrastruktura dla aut elektrycznych, nie jest tylko bajką, ale stała się już rzeczywistością. W trakcie wykładu nasi uczniowie zostali zapoznani z wymaganiami, jakie stawia ustawa o elektromobilności. Ciekawym elementem spotkania była prezentacja przedstawiciela Vozilli, który odpowiedział na ważne pytania dotyczące użytkowania samochodów elektrycznych dostępnych we Wrocławiu w ramach usługi Car Rentals. Uczestnicy spotkania dostali bon do wykorzystania na jazdę próbną, co (jak nasi uczniowie stwierdzili), przyda się, gdy uzyskają prawo jazdy. Ostatnim elementem spotkania była prezentacja auta elektrycznego wraz z możliwością zajrzenia pod maskę, gdzie zainteresowani mogli obejrzeć silnik elektryczny.

Tekst i fot. M. Jasiński

Skip to content