Home » Aktualności » Sukces literacki Dawida Wierzbickiego – ucznia klasy III TOD

Sukces literacki Dawida Wierzbickiego – ucznia klasy III TOD

Dawid Wierzbicki z klasy III TOD zajął 2. miejsce w XIII edycji konkursu na małą formę literacką w języku angielskim „Being….Agatha Christie”, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące nr III we Wrocławiu. Do konkursu zostali zaproszeni uczniowie z wrocławskich liceów, techników i gimnazjów.

Zadanie polegało na napisaniu autorskiego tekstu literackiego w języku angielskim należącego do gatunku „crime/mistery/fantasy story”, czyli opowiadania kryminalnego. Prace oceniane były przez nauczycieli z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Studium  Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej, Liceum Ogólnokształcącego nr VIII oraz Liceum Ogólnokształcącego nr III. Opowiadanie Dawida zyskało uznanie wśród komisji oceniającej i zostało nagrodzone.

Dawidowi serdecznie gratulujemy!!!

Tekst i fot. – J. Maciejak

Skip to content