Home » Aktualności » Seminarium naukowe „Fakty i mity o fotoradarach” na Politechnice Wrocławskiej

Seminarium naukowe „Fakty i mity o fotoradarach” na Politechnice Wrocławskiej

23.05.2018 roku klasa I e wraz z p. prof. Weroniką Krzak i p. prof. Michałem Jasińskim wzięli udział w seminarium naukowym. Organizatorami spotkania były Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Politechnika Wrocławska, a jego temat przewodni brzmiał ”Fakty i mity o fotoradarach”.

Przed dotarciem na miejsce wydarzenia uczniowie zostali oprowadzeni po kampusie Politechniki Wrocławskiej. Następnie, tuż przed godziną 11:00, zmierzali do Sali Dziekańskiej budynku H-14, by dowiedzieć się więcej na temat radarów, lidarów i sposobów prowadzenia pomiarów.

Prowadzący spotkanie, p. Ewa Dyner-Jelonkiewicz oraz p. Janusz Sobiech (Eksperci Głównego Urzędu Miar) przedstawili rolę metrologii w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz omówili nowoczesne techniki radarowe w pomiarach prędkości i rozwiązania stosowane w celu zapewnienia rzetelności pomiarów. Po interesujących prelekcjach zaproszonych gości nastąpiła dyskusja.

Seminarium zarówno przybliżyło naszym uczniom, na czym polegają prawidłowe pomiary w ruchu drogowym oraz kiedy można spodziewać się, że pomiar prędkości został wykonany nieprawidłowo, jak i uświadomiło im, że technika radarowa i laserowa (a dokładnie skaning laserowy) są niezwykle przyszłościowe – w tworzeniu dokumentacji w 3D i 4D, robieniu szybkiej inwentaryzacji na obiektach budowlanych, miejscach wypadków i innych.

Więcej zdjęć i informacji na temat spotkania można znaleźć w prasie pod linkiem:

https://dolnyslask24h.pl/wiadomosci/4711/film-foto-poznali-fakty-i-mity-o-fotoradarach

Tekst i fot. – W. Krzak

Skip to content