Home » Aktualności » Mamy II miejsce w Polsce!!!

Mamy II miejsce w Polsce!!!

W niedzielę 27 maja 2018 r. na Rynku Miejskim w Piasecznie odbył się Finał “VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych”. Naszą Szkołę reprezentowały trzy drużyny jednoosobowe, które wcześniej przeszły pomyślnie eliminacje w Krapkowicach: RSM (konkurencja „MOC”), RSM 2 (konkurencja „WYDAJNOŚĆ”) oraz VSN (konkurencja „WYDAJNOŚĆ”).

Przypomnijmy, że turbina wodna o nazwie RSM uczennicy Sandry Ziębickiej z klasy 3TOD zajęła III miejsce w konkurencji MOC w Eliminacjach Regionalnych w Krapkowicach – zapewniając sobie awans do finału.

Pozostałe drużyny uczniów klasy 3TOD: VSN Wiktora Wardeckiego oraz RSM2 Marcela Janczaka w eliminacjach zajęły V oraz VI miejsce – o awansie do finału decydowały litry zużytej wody i…udało się!

Awans do finału wywalczyło 50 drużyn z całej Polski (25 drużyn ze szkół podstawowych oraz 25 drużyn ze szkól ponadpodstawowych). Jak na finał przystało rywalizacja była baaaardzo zacięta. Jednak się udało!!! W Klasyfikacji Generalnej „VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych” w kategorii – szkoły ponadpodstawowe – turbina Wiktora Wardeckiego zajęła II miejsce!!!

Gratulujemy!!!

Tekst i fot. – R. Grzybowska

Skip to content