Home » Aktualności » 4 TARGI PRACY

4 TARGI PRACY

24 i 25 kwietnia 2018 r. odbyły się kolejne już – 4. TARGI PRACY.

Ze względu na dużą liczbę pracodawców chcących się zaprezentować naszym uczniom targi trwały 2 dni. Pierwszego dnia prezentowały się firmy branży mechanicznej a drugiego – branży elektryczno-mechatronicznej.

Targi dedykowane są uczniom trzeciej i czwartej klasy technikum i trzeciej klasy szkoły branżowej. Odbywały się w dwóch salach –  208 i 111.

W sali 208 pracodawcy przedstawili krótkie prezentacje swoich firm, które zawierały informacje o zakresie produkcji i zapotrzebowaniu na pracowników – absolwentów szkoły – o określonych kwalifikacjach.

W sali 111 przygotowane były stoiska firmowe, przy których prowadzono indywidualne rozmowy o możliwości zatrudnienia bądź na staż wakacyjny, bądź na stałe.

Firmy, przygotowując swoje oferty zatrudnienia, brały pod uwagę uzyskane przez uczniów kwalifikacje zawodowe. Niektóre wybrały interesującą drogę dotarcia do młodych ludzi.

Firma HILTI przygotowała losowanie nagrody rzeczowej dla tych, którzy wypełnili firmową ankietę. Jeden z uczniów klasy czwartej technikum w wyniku losowania otrzymał wiertarko-wkrętarkę HILTI.

W czasie targów zaprezentowały się 23 firmy. Temu wydarzeniu przyglądali się również przedstawiciele współpracujących ze szkołą 2 wydziałów Politechniki Wrocławskiej: Prodziekani Wydziału Elektrycznego i Mechanicznego oraz Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Uczniowie naszej szkoły byli bardzo przejęci i zaangażowani w rozmowy.

Jak zwykle panowała znakomita atmosfera porozumienia obydwu stron, a większość firm podpisała wstępne umowy z naszymi absolwentami.

Spotkanie przygotowali uczniowie klasy  I TECHNIKUM oraz  nauczyciele, czyli
Panie: Beata Jamrosz, Alina Dziurkowska, Joanna Nowak, Weronika Krzak
i Panowie: Mirosław Marcińczak, Stanisław Żurawski, Michał Jasiński oraz Zbigniew Jarczak.

Komentarz: Danuta Matuszewska

Relację fotograficzną przygotował pan Marek Jama

 

Skip to content