Home » Aktualności » Uczniowie klas I TMO i II TOK byli na wycieczce!

Uczniowie klas I TMO i II TOK byli na wycieczce!

W dniach 1-3.10.2018 r. klasy ITMO i II TOK były na wycieczce. Program wyjazdu okazał się ambitny – uczniowie intensywnie wykorzystali każdą godzinę wyjazdu.

Pierwszy dzień zaczęli od zwiedzenia Domu Rodzinnego Jana Pawła II. To intrygujące muzeum łączące tradycyjne ekspozycje z bardzo nowoczesnymi rozwiązaniami.  Oczywiście, będąc w Wadowicach, obowiązkowo trzeba było spróbować słynnych wadowickich kremówek. Okazały się godne polecenia! Energię pozyskaną w ten sposób uczestnicy wycieczki mogli spożytkować w Parku Miniatur „Świat Marzeń”. Oprócz niesamowitych, miniaturowych, słynnych budowli z całego świata czekały tam na nich jeszcze np. dom grozy, kino 5D, samochodziki, roślinny labirynt i wiele innych atrakcji. Dzień zakończyło zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce. Wykute w solnej skale korytarze i komnaty zrobiły na uczestnikach niezwykłe wrażenie.

Kolejny dzień dał możliwość porównania dwóch podziemnych światów, ponieważ uczniowie zwiedzali też kopalnię soli w Bochni. Okazała się równie niezwykła jak ta w Wieliczce. Ponadto wagoniki do przemieszczania się, drewniane zjeżdżalnie czy boisko do koszykówki zaskakiwały i uatrakcyjniały zwiedzanie tego niecodziennego miejsca. Z kolei do jeszcze innego świata przeniosły uczniów odwiedzane tego dnia zamki w Wiśniczu i Niepołomicach. Wyszli z nich wzbogaceni wiedzą o życiu i obyczajach polskiej szlachty, o jej życiu codziennym, ale też o sztuce i architekturze. Wszystko to zostanie na długo w pamięci, ponieważ zwiedzanie tradycyjne zostało w tych obiektach wzbogacone przez nowoczesne, multimedialne formy, dzięki którym  uczniowie mogli przenieść się w przeszłość – jakże w łudząco prawdziwą.

Trzeci dzień wycieczki młodzież spędziła w Krakowie. Na dobry początek uczniowie weszli na Kopiec Kościuszki, skąd podziwiali panoramę miasta. W muzeum u stóp kopca przypomnieli sobie, jak niezwykłą  i ważną postacią w historii Polski i świata był Tadeusz Kościuszko.

Trudno wymienić wszystkie niezwykłe miejsca, które uczestnicy wycieczki zwiedzili w Krakowie. Zobaczyli Barbakan, poruszające witraże zaprojektowane przez Stanisława Wyspiańskiego, Kościół Mariacki, Sukiennice i oczywiście Zamek Królewski na Wawelu, Katedrę Wawelską i Krypty Grobów Królewskich. Spotkanie z Krakowem skończyli, a jakże, pod ziemią, zwiedzając wystawę Muzeum Miejskiego Krakowa „ Podziemny Kraków”.

Uczniowie zobaczyli wiele bardzo różnych miejsc. Wszystkie były interesujące i pouczające.

Skip to content