Home » Aktualności » Zajęcia w ramach Akademii Młodego Instalatora

Zajęcia w ramach Akademii Młodego Instalatora

15 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Arkadiusza Świerada, doradcę technicznego  firmy KOSPEL – polskiego producenta instalacji OZE, który poprowadził, w ramach cyklu szkoleń Akademii Młodego Instalatora wykłady, a następnie zajęcia  praktyczne z budowy, montażu i eksploatacji kolektorów słonecznych.

Na wykładzie klasa I TMO, II TOK mogła poznać zasady działania kolektora płaskiego, budowę instalacji, zastosowanie oraz techniczne możliwości montażu takich instalacji w budynkach mieszkalnych a także w instalacjach basenowych.

Następnie w sali 403 – pracowni energetyki odnawialnej odbyły się dla klas II TOK, III TEO i IV TOD zajęcia praktyczne, których tematem był:

  • montaż kolektorów słonecznych – błędy wykonawcze,
  • przegląd instalacji solarnych,
  • jak znaleźć się na rynku pracy – perspektywy zawodu.

Szczególnie ostatni temat zainteresował klasę IV TOD, gdyż pan Arkadiusz w sposób rzeczowy przedstawił perspektywy rozwoju kierunku Odnawialnych Źródeł Energii i obiecał, że jeszcze w tym roku szkolnym ponownie odwiedzi naszą szkołę z cyklem wykładów i podpowie uczniom klasy maturalnej, jak wejść na rynek pracy.

Małgorzata Szymańska, Kamil Łodygowski

Skip to content