Home » Aktualności » Forum Zawodowe 2018

Forum Zawodowe 2018

21 listopada w Centrum Konferencyjnym Dozamel odbyło się Forum Zawodowe 2018, na którym został podjęty aktualny obecnie temat rynku pracy, a w szczególności przyszłości zawodów technicznych i roli inżyniera w innowacyjnej, zglobalizowanej, ale też cyfrowej gospodarce.

Odbyła się debata o wyzwaniach jakie stoją przed naszą edukacją i o szansach jakie dają zawody techniczne w świecie internetu rzeczy (IoT) i przemyśle 4.0.Przedstawiono ofertę edukacyjną Zespołu Szkół nr 18 i współpracę z biznesem, warunki pracy i perspektywy rozwoju zawodowego w nowoczesnej firmie, a także nowe możliwości kształcenia zawodowego i współpracę ze szkołami wyższymi.

Głos zabrali:

pani Dyrektor Ewa Szczęch w imieniu  pana Jarosława Delewskiego, Dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia

Technika i szkoły branżowe – nowe programy, nowe możliwości

–pan wicekurator Janusz Wrzal w imieniu pana Romana Kowalczyka, Dolnośląskiego Kurator Oświaty

Szkolnictwo zawodowe we Wrocławiu – oferta edukacyjna i współpraca z biznesem

–pani Danuta Matuszewska, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 18 i pani Anna Chołodecka, Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego

Wiedza, nauka, szkolnictwo oraz współpraca z biznesem w finansach i strategii Wrocławia Marcin Urban, Skarbnik Miasta Wrocławia

Zmiany na rynku pracy na przykładzie Wrocławskiego Parku Przemysłowego

Piotr Kubiński, Dyrektor Biura Marketingu i Zarządzania Relacjami z Klientem DOZAMEL Sp. z o.o.

Od zawodowca do inżyniera i magistra – współpraca uczelni ze szkolnictwem zawodowym

prof. dr hab. inż. Waldemar Rebnizant, Dziekan Wydziału Elektrycznego PWr, oraz dr inż. Artur Górski, Prodziekan Wydziału Mechanicznego PWr

Fachowiec w nowoczesnej firmie – warunki pracy i perspektywy rozwoju

Marek Chmura, General Electric, Adam Czerwiec, Fortaco, Lech Wierzchowski, Donako.

Forum było dedykowane Dyrektorom Szkól podstawowych i doradcom zawodowym w tych szkołach. Dzięki uprzejmości Zarządu Wrocławskiego Parku Przemysłowego wydarzenie odbyło się w Sali Miedzianej Centrum Konferencyjnego DOZAMEL. Dziękujemy wszystkim prelegentom.

Dzięki nim uczestnicy Forum uzyskali wiedzę o kształceniu zawodowym, współpracy z przemysłem oraz możliwych ścieżkach rozwoju osobistego po zakończeniu szkoły. O kreowaniu własnej przyszłości w oparciu o możliwości, które  są tu na miejscu we wrocławskich szkołach, uczelniach wyższych i w przemyśle.

Powitanie i prowadzenie powierzyliśmy naszym uczniom. Jakub Socha i Maksymilian Gąsior zaprezentowali się jako prowadzący znakomicie i swoją postawą zwrócili uwagę na fakt, że uczniowie technikum to nie są uczniowie II wyboru. Nasze oblicze reprezentowała też Maskotka, w którą się wcielił Kacper Waszkiewicz. Wszystkie działania organizacyjne wspierali uczniowie klasy III TEO.

Dziękujemy paniom: Beacie Jamrosz, Joannie Nowak i Alinie Dziurkowskiej za przygotowanie uczniów. Zdjęcia robił pan Marek Jama a film z wydarzenia nakręcił pan Jacek Leśniowski.

Wszystkim DZIĘKUJEMY.

Danuta Matuszewska

LOGO

Skip to content