Home » Aktualności » Klasy III TEO i II TEB uczestniczyły w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 2018

Klasy III TEO i II TEB uczestniczyły w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 2018

Dnia 14 listopada klasy 3 TEO i 2 TEB pod opieką p. prof. Joanny Nowak i p. prof. Bożeny Wolszczak – Misztal uczestniczyły w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 2018 w Wyższej Szkole  Handlowej we Wrocławiu. Łącznie z naszą szkołą  brało w nim udział siedem szkół ponadgimnazjalnych z Wrocławia, Brzegu Dolnego i Oławy: Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek, Lotnicze Zakłady Naukowe, Liceum Ogólnokształcące nr 1, Europejskie Liceum Służb Mundurowych, Zespół Szkół Budowlanych we Wrocławiu, Zespół Szkół Zawodowych z Brzegu Dolnego i oczywiście Zespół Szkół nr 18. Wykład inauguracyjny „Co  zrobić, żeby chciało mi się chcieć?” był w formie warsztatów motywacyjnych. Medal za aktywny udział i trafne wnioski otrzymał Sebastian Sakowski (3 TEO).  Następnie wszyscy uczniowie (140 osób) pisali test z zakresu przedsiębiorczości. Do drugiego etapu przeszło 10 osób. Wśród najlepszych uczniów 5 było  z naszej szkoły: Filip Filipiak, Wiktor Garwol, Sebastian Olejniczak, Jakub Socha (3TEO) i Sebastian Zieliński (2 TEB).

Najlepsza  dziesiątka stanęła przed komisją w składzie: pani Dziekan dr inż. Halina Węgrzyn, pan Prorektor ds. Rozwoju dr. inż. Tomasz Długosz oraz organizator wydarzenia dr. Dariusz Socha.  Uczniowie odpowiadali na pytania Komisji z rozmaitych dziedzin związanych z przedsiębiorczością, m.in. finansów i informatyki. Wyłonionych zostało 3 laureatów, którzy otrzymali puchary i wartościowe prezenty od sponsorów. Na podium stanęło dwóch naszych uczniów. Pierwsze miejsce zajął Jakub Socha, drugie Wiktor Garwol.   W czasie obrad komisji uczniowie   mogli uczestniczyć w rozmaitych warsztatach prowadzonych przez wykładowców WSH . Ich prowadzący i tematy to: dr Agnieszka Faron “Budowanie zespołu w praktyce”, dr Izabela Gruszka “Jak zorganizować idealny event turystyczny?”, Tatyana Paśko i jej studenci “Księgowy przyszłości”, mgr Piotr Lisowski „Jak radzić sobie ze stresem”. Można było również uczestniczyć w   warsztatach prowadzonych przez zespól Biura Karier i Projektu “Twoja Opcja Kariery”. Odbyły się także  spotkania  informacyjne prowadzone  przez Państwową Inspekcję Pracy oraz Komendę Miejską Policji. Niezwykłą popularnością cieszyły się również spotkania z przedstawicielami firmy Diamond.Lab, którzy stworzyli start-up, który działa w obszarze druku 3d i protetyki dentystycznej. Najciekawszy wykład według uczniów poświęcony był  drukowi 3D. Drukarka jaką nam przedstawiono miała tusz, który był pozyskiwany ze źródeł odnawialnych (kukurydza), który pod wpływem zakopania rozkładał się w 2 tygodnie.

Udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 2018  był dla naszych uczniów niezwykle inspirujący i pożyteczny.

Relacja z Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na WSH:

https://www.handlowa.eu/pl/aktualnosci/dni-przedsiebiorczosci-2018

Tekst: J. Nowak, fot.: uczestnicy

Skip to content