Home » Aktualności » SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE MIĘDZYSZKOLNYM

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W KONKURSIE MIĘDZYSZKOLNYM

Nasza szkoła brała udział w kampanii edukacyjnej na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową prowadzonej pod patronatem Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia.

W ramach kampanii edukacyjnej zostały ogłoszone konkursy:

  1. na opowiadanie, którego narrator/narratorka dowiaduje się, że bliska osoba jest zakażona wirusem HIV;
  2. plakat promujący wykonywanie testów na HIV;
  3. prezentację komputerową, skierowaną do młodzieży, na temat dróg zakażenia HIV i sposobów zapobiegania tym zakażeniom. Tytuł prezentacji: TY MYŚLISZ, A HIV NIE.

Finał trzech konkursów,  odbył się w czwartek 22 listopada w LO nr XII we Wrocławiu.

I to właśnie uczennica naszej szkoły, Zuzanna Stankiewicz z klasy I TMO napisała opowiadanie, które wzruszyło jury konkursu i została laureatką I Nagrody.

Dyplomy z gratulacjami i podziękowaniem za opiekę nad pracą Zuzanny otrzymała Pani Diana Grycner oraz Beata Jamrosz.

Na wyróżnienie w naszej szkole zasługuje także opowiadanie napisane przez Norberta Kozaczka –  ucznia klasy I TE oraz prezentacja komputerowa wykonana przez   Łukasza Nowaka – ucznia klasy IV TME.

W ramach promocji zdrowia Pani Diana Grycner przeprowadziła lekcję  na temat: Zagrożenia wynikające z HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową.

07.10.18 odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową, w którym udział wzięło 33 uczniów. Wyniki konkursu:

I miejsce – A. Kalwasiński – I TMO

II miejsce – R. Tomaszuk –II TOK

III miejsce – M. Bugajski – I TEK

Zwycięzcy konkursu  reprezentowali szkołę na etapie  międzyszkolnym, który odbył się dnia  3.12.18 na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły aktywnie i wielowymiarowo zaangażowali się w zadania konkursowe dotyczące profilaktyki prozdrowotnej. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

Tekst – D. Grycner

Skip to content