Home » Aktualności » WYCIECZKA DO TORUNIA I TRÓJMIASTA

WYCIECZKA DO TORUNIA I TRÓJMIASTA

W dniach 14-16.05.2019 r uczniowie klas I TEK, II TEB II TEA i III om uczestniczyli wraz z opiekunami, p. Bożeną Wolszczak-Misztal, p. Jolantą Kraczkowską i p. Stanisławem Żurawskim, w wycieczce do Torunia i Trójmiasta.

Na początek odwiedziliśmy miasto Mikołaja Kopernika, obejrzeliśmy zabytki Starego Miasta i pozostałości po średniowiecznym grodzie krzyżackim, a następnie w Muzeum Piernika zrobiliśmy i upiekliśmy własne pierniki.

Następnie wyruszyliśmy do Gdyni, gdzie udaliśmy się na wieczorny spacer do portu, aby obejrzeć okręty wojenne i żaglowce tam cumujące. Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie Gdańska – na początek Westerplatte, później Starówka oraz Muzeum II wojny światowej, które na wszystkich uczestnikach wywarło ogromne wrażenie. Byliśmy również pod pomnikiem Trzech Krzyży, przy bramie Stoczni Gdańskiej oraz w Europejskim Centrum Solidarności.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy ORP „Błyskawica” i pospacerowaliśmy po sopockim molo.

Następnie zmęczeni i bardzo zadowoleni wróciliśmy do Wrocławia.

Skip to content