Home » Aktualności » Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”

Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”. Organizatorem niniejszego konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Testy konkursowe zawierały 30 pytań testowych i część opisową, a na wykonanie zadania uczniowie mieli 45 minut.
Udział w konkursie dostarczył uczniom nie tylko rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu fizyki.
Konkurs odbył się 11 marca 2019 r., natomiast na oficjalne wyniki trzeba było poczekać aż do 30 maja 2019 r. Jednak warto było czekać, gdyż uczeń naszej szkoły Dawid Wierzbicki (4TOD) został laureatem  wyróżnienia na szczeblu krajowym, a Jakub Socha (3TEO) otrzymał dyplom za bardzo dobry wyniki wśród uczniów z całej Polski. Dodatkowo ośmiu uczniów otrzymało dyplomy wyróżnienia:

  1. Kacper Piejko (3TME)
  2. Dominik Radzikowski (3TME)
  3. Adrian Piskurski (3TME)
  4. Eryk Wójcik (3TME)
  5. Piotr Kozarowicz (3TOK)
  6. Arkadiusz Kubiszewski (2TOK)
  7. Łukasz Ochwat (2TMB)
  8. Emil Krzykała (2TEA)

Nasza szkoła Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu otrzymała dyplom w uznaniu za wyróżniające wyniki!

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content