Home » Aktualności » Salon Maturzystów PERSPEKTYWY

Salon Maturzystów PERSPEKTYWY

17 września 2019 r. wszystkie klasy maturalne wraz z wraz ze swoimi wychowawczyniami wzięli udział w Salonie Maturzystów Perspektywy. Wszystkie wykłady odbyły się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej. Wcześniej uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacyjnymi wyższych uczelni, które przygotowały specjalne stoiska dla tegorocznych maturzystów. Dodatkowo każdy uczeń, który wypełnił ankietę, otrzymał bezpłatny Informator dla Maturzystów 2019.

Uczestniczyliśmy w trzech wykładach specjalnie przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Pierwszy wykład pt. „Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z języka polskiego?” poprowadził p. Małgorzata Kosińska – Pułka – ekspert OKE we Wrocławiu. Następny  zatytułowany „O sposobach przygotowania się do obowiązkowej matury z matematyki.” wygłosił pan Mieczysław Fałat  – eksperci OKE. Wykład sprawił, że na twarzach uczniów pojawił się uśmiech… a to za sprawą wyświetlonych błędów/komentarzy zeszłorocznych maturzystów z matematyki, które zostały wyświetlone przez eksperta. Nie wszystkie zadania z zeszłorocznej matury z matematyki okazały się takie proste… a do matury pozostało tylko 230 dni… czyli 5 520 godzin! Ostatni wykład poprowadził p. Piotr Świędrych – dyrektor OKE oraz p. Magdalena Czukwińska i p. Beata Wrońska – eksperci OKE, a dotyczył „Matury 2019 – o tym co najważniejsze” oraz „Matura 2020 – obowiązki i prawa maturzysty”.

Po tych wszystkich wydarzeniach nie pozostaje nic innego, jak tylko powiedzieć: „Maturzyści – do dzieła!

Skip to content