Home » Aktualności » Rejs statkiem po Odrze zawodowo …

Rejs statkiem po Odrze zawodowo …

17 września 2019 roku klasy 3TOK i 2TMO miały niecodzienną okazję uczestniczyć w wycieczce zawodoznawczej organizowanej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Wrocław.

Pierwszym punktem wycieczki był rejs statkiem wycieczkowym Goplana po Odrze. W trakcie rejsu wysłuchaliśmy informacji o budowlach hydrotechnicznych i warunkach wodnych Wrocławia. W trakcie rejsu uczestniczyliśmy w śluzowaniu statku na śluzie wodnej koło Politechniki Wrocławskiej i ZOO. Czas umilały nam ciekawostki i konkursy z nagrodami, w których uczniowie naszej szkoły wiedli prym.

Po zakończonym rejsie udaliśmy się na stopień wodny Jaz Wrocław 1, który mieliśmy okazję zwiedzać. Przeszliśmy „ suchą stopą” po dnie Odry, weszliśmy na szczyt jazu, wysłuchaliśmy informacji o elementach tworzących jaz wodny i zobaczyliśmy jedną z najdłuższych w Polsce przepławek dla ryb.

Cała wycieczka była bardzo ciekawa. A rola jaką pełnią budowle hydrotechniczne w ochronie przed suszą i przed powodzią bardzo istotna. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkowe upominki i dyplom. Opiekunkami na wycieczce były Pani Małgorzata Szymańska i Pani Joanna Kasprzyk oraz Pani praktykantka Sylwia Dwornik.

Skip to content