Home » Aktualności » Ostatni dzień Festiwalu Nauki 2019 w… naszej Szkole!

Ostatni dzień Festiwalu Nauki 2019 w… naszej Szkole!

„Między duchem a materią pośredniczy matematyka ” – pod tym hasłem odbył się XXII Dolnośląski Festiwal Nauki 2019. Autorem tegorocznego hasła jest słynny polski matematyk Hugo Steinhaus, wykładowca uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, a po II wojnie Uniwersytetu Wrocławskiego.

W naszej szkole na zakończenie tegorocznej edycji Festiwalu Nauki odbyły się dwa pokazy. Pierwszy pokaz poprowadził pan dr inż. Grzegorz Lesiuk z Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Tytuł warsztatów brzmiał: „Prawa mechaniki a zabawki”. W trakcie pokazu przedstawione zostały zabawki mechaniczne ilustrujące prawa fizyki m.in. konwersję energii, zasady dynamiki czy termodynamiki. W warsztatach wzięła udział młodzież, która uczy się fizyki na poziomie rozszerzonym.

Drugi pokaz poprowadziła pani dr Aneta Kazanecka z Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie – Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. Tytuł warsztatów brzmiał: „Savoir-vivre w szkole i poza szkołą”. Uczniowie przekonali się, że zasady dobrego wychowania są przydatne w wielu sytuacjach, a odpowiednie zachowanie może przynieść wiele korzyści. Pozwoli również uniknąć wielu trudnych momentów i pomoże wybrnąć z niezręcznych sytuacji. W trakcie pokazu poruszona została tematyka komunikacji bez przemocy, by uświadomić słuchaczom, że odpowiedni język i sposób komunikacji również wpływa na to jak jesteśmy postrzegani.

Ostatni tydzień września był czasem pełnym wrażeń zarówno dla uczniów zaangażowanych  w wykonywane zadania, jak również dla prowadzących, którzy bardzo chwalili naszą młodzież i dziękowali za miłe przyjęcie.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym również będziemy gościli u nas wykładowców z wyższych uczelni.

Skip to content