Home » Aktualności » Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

7 października 2019r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Technikum nr 3 i Szkoły Branżowej I stopnia.

Uczniowie piętnastu klas pierwszych złożyli ślubowanie w dwóch turach. Jako pierwsi przybyli do sali gimnastycznej absolwenci gimnazjów wraz z wychowawcami, w drugiej części ślubowanie złożyli o rok młodsi absolwenci szkoły podstawowej.

Uroczystość, jak co roku, miała bardzo podniosły charakter. Po wysłuchaniu “Mazurka Dąbrowskiego” przedstawiciele wszystkich klas złożyli przysięgę na sztandar szkoły.

Przysięgę odebrał Pan Dyrektor Piotr Lusar, który w swoim przemówieniu przedstawił m.in. zalety naszej szkoły, dającej wiele możliwości rozwoju. Zachęcał uczniów do systematycznej pracy, dzięki której mogą zdobyć atrakcyjny zawód, gwarantujący w przyszłości sukces zawodowy.

Wspomniał również o sukcesach i tradycji naszej szkoły, a także o zbliżających się obchodach Jubileuszu 70-lecia.

Uczniowie klas pierwszych byli też świadkami wzruszającego wydarzenia, jakim było zaprzysiężenie nowego pocztu sztandarowego i uroczyste przekazanie sztandaru.

Po zrobieniu klasowych zdjęć pełnoprawni już uczniowie klas pierwszych przeszli na spotkania z wychowawcami, aby złożyć podpisy na aktach ślubowania.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów, a za kilka lat pewności, że dokonali najlepszego wyboru.

Skip to content