Home » Aktualności » Znamy wyniki konkursu „BohaterON – włącz historię”

Znamy wyniki konkursu „BohaterON – włącz historię”

„BohaterON – włącz historię” to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, laurek i listów z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego. https://bohateron.pl/

W ramach międzyszkolnej rywalizacji Ligi Klas zadaniem każdej klasy było napisanie listu do Powstańców. Technika wykonania była dowolna. Uczniowie nie zawiedli i jak zwykle wybór nie był łatwy. Oto wyniki:

– I miejsce – kl. I TMA i kl. II TMO
– II miejsce – kl. II TMM i kl. III TMA
– III miejsce – kl. III TEB
– wyróżnienie: kl. I TUC.

Był to kolejny konkurs w VIII edycji Ligi Klas. Za udział w nim przyznano następujące punkty:

– 10 punktów dla kl. I TMA i kl. II TMO
– po 8 punktów dla kl. II TMM i kl. III TMA
– po 6 punktów dla kl. III TEB
– 4 punkty dla kl. I TUC
– po 3 punkty dla pozostałych klas, które wzięły udział w konkursie (ITEC, ITED, ITMC, ITCU, ITMD, IITE, IITEK, IIITMB, IIITO, IIITOK).

Wszystkim uczniom bardzo dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie konkursowego zadania.

Biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski gratuluje zwycięzcom!

Skip to content