Home » Aktualności » CIEMNOŚĆ DNIA, ŚWIATŁOŚĆ NOCY – Finał DFN na Politechnice Wrocławskiej

CIEMNOŚĆ DNIA, ŚWIATŁOŚĆ NOCY – Finał DFN na Politechnice Wrocławskiej

Byliśmy tam, na wykładzie kończącym Dolnośląski Festiwal Nauki na Politechnice Wrocławskiej, który odbył się 25.09.19 r.. Był to wykład o zaćmieniu słońca i zorzach polarnych poprowadzony przez Karola Wójcickiego: dziennikarza naukowego, popularyzatora astronomii i podróżnika, autora bloga „Z głową w gwiazdach”. Karol Wójcicki podróżuje po całym świecie, by… fotografować zaćmienia słońca oraz niezwykłe zorze polarne. Pokazane przez niego zdjęcia, wyświetlane w olbrzymiej Auli Politechniki Wrocławskiej dały nam poczucie bycia na innej planecie. Nie jest to żadna przesada, było niezwykle. Obrączka światła wokół ciemnego słońca, przysłoniętego przez księżyc. Północne błękity, zieleń i czerwień zórz polarnych. Wyświetlone zdjęcia już zawsze będą nas inspirować do wyjścia z domu i patrzenia w niebo – bo warto unieść wzrok wyżej. Choćby to był niezwykły zachód słońca lub wschody księżyca. Pan Karol Wójcicki przekonał nas, że każdy może podróżować i być badaczem zjawisk niezwykłych na naszej planecie.

Uczniowie klasy IV TME oraz klas III TEB pod opieką Pani Diany Grycner oraz Agnieszki Mikołajczak.

Skip to content