Home » Aktualności » Barbórka w „szybkim” kinie

Barbórka w „szybkim” kinie

4 grudnia 2019 r., w dniu św. Barbary z Nikomedii, patronki trudnej pracy uczniowie 4TOK wraz z wychowawcą p. Mirosławem Marcińczakiem i p. Kamilem Łodygowskim wybrali się do kina na film Le Mans 66’ w reżyserii Jamesa Mangolda.

Przedstawiony obraz okazał się ciekawym spojrzeniem na samochód jako dzieło tworzone z pasji. Bardzo dobre zdjęcia i trafnie przedstawiona  istota rywalizacji w wyścigu Le Mans to motoryzacyjne kino wysokiej półki. Z pozoru banalnej jazdy w kółko po torze udało się wyeksponować emocje, które przeżywali kierowcy i podzielić się nimi z nami widzami. Okazało się, że prawdziwa motoryzacja to nie automatyczne dwusprzęgłowe skrzynie biegów i chip tuning a właśnie osiąganie mocy z zasysanej etyliny przez gaźnik i ręczna zmiana przełożeń w odpowiednim momencie.

Wizyta w kinie była kolejnym wydarzeniem związanym z rozwojem motoryzacyjnych zainteresowań po uczestnictwie 25 października 2019 roku w Targach Retro Motor Show w Poznaniu.

Skip to content