Home » Aktualności » Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu z klasą II i III

Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu z klasą II i III

W dniu 22-04-2020 klasa II TMO i III TOK o kierunku OZE wzięły udział w warsztatach on-line Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu, zorganizowanym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Wykłady poprzedziło słowo wstępne wygłoszone przez Ministra Edukacji Dariusza Piontkowskiego. 1

Pierwszy wykład poprowadził przesympatyczny Dr Mariusz Gogól, który prowadzi kanał edukacyjny na YouTube pod tytułem „Zlewka totalna”. Tematem poruszonym przez Dr Mariusza Gogól był m.in. temat globalnego ocieplenia i jak ono wpływa na otaczające nas środowisko. Począwszy od ilości dwutlenku węgla kończąc na gazach zawartych w lodówkach.

 2  3

Drugi wykład poprowadził Dr. Tomasz Rożek, którego tematem był: OZE. Skąd mamy prąd” –   A my to wiemy z lekcji……..

4

I na końcu był videoczat z Michałem Kurtyką, Ministrem Klimatu. Pan minister odpowiadał na pytania uczniów min. o elektryczne samochody,  co zrobić z węglem w Polsce czy jak poradzić sobie z suszą.

5

Na koniec wykładu w ramach podziękowań odbyły się warsztaty filmowe które były ciekawe i skupiały się na nagrywaniu tanimi kamerami m.in. w smartfonach.

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi i my także byliśmy aktywnymi uczestnikami jego 50 -edycji, choć nie udało nam się zadać pytania Ministrowi Klimatu, mimo usilnych starań ze strony III klasy 🙂

6

Skip to content