Home » Aktualności » Mamy laureata I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”

Mamy laureata I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „EUREKA”. Organizatorem niniejszego konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim. Testy konkursowe zawierały 30 pytań testowych i część opisową, a na wykonanie zadania uczniowie mieli 45 minut.
Udział w konkursie dostarczył uczniom nie tylko rozrywki umysłowej, był sprawdzianem ich umiejętności, a jednocześnie przyczynił się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu fizyki.
Konkurs odbył się 11 marca 2020 r., natomiast na oficjalne wyniki trzeba było troszkę poczekać…w związku z epidemią COVID-19 i zamknięciem wszystkich placówek. Jednak warto było czekać, gdyż uczeń naszej szkoły Marcin Posmyk (2TMO) został laureatem I miejsca w kraju!!!  Adrian Piskurski (4TME) otrzymał dyplom za bardzo dobry wyniki wśród uczniów z całej Polski. Dodatkowo dziesięciu uczniów otrzymało dyplomy wyróżnienia:

  1. Eryk Wójcik (4TME)
  2. Kacper Piejko (4TME)
  3. Jakub Socha (4TEO)
  4. Piotr Kozarowicz (4TOK)
  5. Łukasz Gizler (4TE)
  6. Alan Ratajczak (2TMO)
  7. Michał Czarny (2TE)
  8. Kacper Grajek (2TE)
  9. Arkadiusz Kubiszewski (3TOK)
  10. Dawid Turowski (3TEB)

Nasza szkoła Zespół Szkół nr 18 we Wrocławiu otrzymała dyplom w uznaniu za bardzo dobre wyniki!

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content