Home » Aktualności » Festiwal Nauki 2020 w… naszej Szkole!

Festiwal Nauki 2020 w… naszej Szkole!

„Nauka 2.0 ” – pod tym hasłem odbył się XXIII Dolnośląski Festiwal Nauki 2020.

24 września 2020 r. w naszej Szkole odbył się Interaktywny Pokaz w ramach XXIII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki 2020. Pierwszy pokaz poprowadziła mgr Katarzyna Lubiak – Kozłowska z Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej. Tytuł warsztatów brzmiał: „Mikroświat w powiększeniu obiektywu i okularu”. Uczniowie poznali obsługę mikroskopu, jak również przedstawione zostały procedury przygotowywania próbek. W pokazie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych technikum.

Drugi pokaz poprowadził pan dr hab. Artur Struzik z Wydziału Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Tytuł warsztatów brzmiał: „Tajemnice animacji komputerowej czyli niesamowici superbohaterowie w rzeczywistości”. W sposób interaktywny pokazane zostały zastosowania czterowymiarowych systemów analizy ruchu w przemyśle filmowym Uczniowie dowiedzieli się jak powstają filmowe postacie superbohaterów, które oglądają na co dzień w telewizji.

Trzeci pokaz poprowadziła pani dr Agnieszka Tomaszewska z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Tytuł warsztatów brzmiał: „Pokaż mi swój szkielet…a powiem Ci, kim jesteś…- warsztaty z wykorzystaniem materiału kostnego”. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat podstawowych metod określania płci i wieku na materiałach szkieletowych, wykorzystywanych w antropologii.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będziemy gościli u nas wykładowców z wyższych uczelni.

Skip to content