Home » Aktualności » Wyspecjalizowane wyposażenie pracowni = wysokie wyniki egzaminów państwowych

Wyspecjalizowane wyposażenie pracowni = wysokie wyniki egzaminów państwowych

Niezwykle miło nam poinformować, że zdawalność egzaminów zawodowych w kwalifikacji BD.17 technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej oraz EE.15 technik chłodnictwa i klimatyzacji wyniosła 100%.

Średni wynik z części praktycznej potwierdzającej kwalifikacje montaż urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wyniósł aż 98,8%, a maksymalny osiągnęło 70% zdających.

Średnia z egzaminu praktycznego potwierdzającego kwalifikacje montaż i eksploatacja urządzeń chłodniczych wyniosła aż 99%, zaś wynik maksymalny osiągnęło  60% zdających.

Tak wysoki poziom wykonania zadania praktycznego to przede wszystkim zasługa zaangażowania uczniów w zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz z całą pewnością intuicja techniczna.

Należy w tym miejscu podkreślić, że rezultaty nie byłyby tak rewelacyjne, gdyby nie wysokiej klasy wyposażenie naszych pracowni. Profesjonalna gwintownica REMS, obcinak krążkowy do rur stalowych i nieczęsto spotykane w ośrodkach egzaminacyjnych imadła do rur pozwoliły zdającym zaoszczędzić dużo czasu, sił oraz wykonać zadanie wyjątkowo precyzyjnie.

Nasza pracowania chłodnictwa wyposażona jest również  w sprzęgłową rozwalcarkę (kielicharkę) do rur miedzianych powszechnie nazywaną dziadkową. Warto podkreślić, że wspomniana rozwalcarka to polski wynalazek rozchwytywany na całym świecie. Wśród serwisantów klimatyzacji i chłodnictwa jest najbardziej cenionym narzędziem do rozwalcowania rur. Niezwykle prosta w obsłudze, daje wyjątkowo szczelne połączenia ze względu na gładkie i równe kielichy.

Skip to content