Home » Aktualności » Projekt „Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy”

Projekt „Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy”

W dniu 18 X 21, w poniedziałek rozpoczęliśmy spotkania warsztatowe z dietetykiem w ramach projektu „Wiemy, co jemy-zdrowiej żyjemy”. Wzięły w nich udział pierwsze trzy klasy: 1TEO, 1e, 1em. Następne klasy pierwsze technikum i szkoły branżowej będą miały zajęcia w listopadzie.

Tematem warsztatów były najczęściej popełniane błędy żywieniowe u młodzieży, jak czytać etykiety produktów aby unikać niezdrowych napojów i przekąsek, jak niebezpieczne są napoje „energetyki”. Dowiedzieliśmy się jak i jakie spożywać posiłki aby efektywnie się uczyć, a także do czego prowadzi „przebiałczenie” organizmu osób trenujących intensywnie sport.

Po części teoretycznej młodzież przygotowała (zachowując higieniczne warunki) zdrowe, smaczne napoje izotoniczne, koktajl energetyczny i sałatkę z kaszy pęczak z warzywami.

 Degustowaliśmy i wszystko było pyszne! Przepisy widoczne są na zdjęciach. Polecamy!

Koordynatorki projektu: E. Selwa, B. Wolszczak-Misztal

Skip to content