Home » Aktualności » Mamy I i III miejsce!!!

Mamy I i III miejsce!!!

W sobotę 23 października 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 18 uczestniczyli w eliminacjach regionalnych w „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2021” w Zalasewie, a organizatorem Turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.

Z naszego Technikum zgłoszone zostały następujące drużyny: „Kaloh”, „Dumplings”, „Nwm”, „Semiramis”, „Elektro Kozak”, „ID TEAM”, „AMG” oraz „Bekas” czyli uczniowie z klasy pierwszej, drugiej, trzeciej oraz czwartej technikum. Opiekunem merytorycznym zgłoszonych drużyn była p. Renata Zalewska oraz p. Mirosław Marcińczak – m.in. każda turbina została sprawdzona czy zgadza się ona z rysunkiem technicznym.

I… udało się!!! Mamy kolejny sukces!!! Turbina wykonana przez Michała Wąsa, ucznia klasy 4TMM o nazwie „Bekas” zajęła I miejsce w konkurencji „wydajność” w kategorii szkół ponadpodstawowych. Na podniesie ciężarka 5 kg turbina zużyła tylko 2,55 litra wody!

W tej samem konkurencji turbina wykonana przez Marcina Posmyka oraz Macieja Dębniewskiego o nazwie „AMG” zajęła III miejsce w konkurencji „wydajność” w kategorii szkół ponadpodstawowych. Na podniesie ciężarka 5 kg turbina zużyła tylko 4,1 litra wody!

Finaliści eliminacji regionalnych, otrzymali atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz możliwość uczestniczenia w gali finałowej „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2021” na PGE Narodowym 6 listopada 2021 roku.

Drużyny o nazwie „Kaloh” oraz „Semiramis” – znalazły się tuż za podium… jednak mają szansę na finał. Ostateczna lista finalistów zostanie ogłoszona w dniu jutrzejszym. Mocno trzymamy kciuki!

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za wielkie zaangażowanie w wykonanie swoich turbin, za wyjazd do Zalasewa oraz za cierpliwość, gdyż z Wrocławia wyjechaliśmy o 7 rano, a wróciliśmy po 20.00!!! Jeszcze raz dziękuję i gratuluję!

Skip to content